Byla 2-3976-615/2011
Dėl skolos priteisimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Plučas, neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB “Kauno vandenys” ieškinį atsakovei R. T., dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas pareiškė ieškinį teisme dėl skolos priteisimo iš atsakovės. Nurodė, kad ieškovas tiekė butui, esančiam ( - ), kurio nuomininkė yra atsakovė, ir kuriame atsakovė yra deklaravusi savo gyvenamąją vietą, vandenį ir nukanalizavimo paslaugas. Atsakovė neprieštaravo vandens ir nukanalizavimo paslaugų teikimui, tačiau už suteiktas paslaugas 2009 01 01 d. – 2011 01 01 d. laikotarpiu yra skolinga ieškovui 1871,56 lt. Atsakovė gera valia skolos neatlygino, todėl ieškovas buvo priverstas kreiptis į teismą.

3Ieškovas pateikė tai patvirtinančius rašytinius įrodymus – pažymą dėl įsiskolinimo, priskaitymų apmokėjimų žiniaraštį, raginimą sumokėti skolą, nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašą, Gyventojų registro tarnybos prie LR VRM pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą, atsiskaitymo už butui tiekiamą nukanalizuojamą ir valomą vandenį sutartį, pretenziją dėl skolos, skolos grąžinimo sutartį, vandens apskaitos prietaisų plombavimo- patikrinimo aktus, kontrolinius duomenis apie vandens suvartojimą, kitus dokumentus. Prašo priteisti iš atsakovės skolą, bylinėjimosi išlaidas.

4Atsakovei jos oficialiai deklaruotos gyvenamosios vietos adresu buvo siunčiami ieškinio ir jo priedų nuorašai, teismo pranešimas dėl privalomo atsiliepimo į ieškinį pateikimo. Atsakovės neradus jos oficialiai deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, procesiniai dokumentai jai įteikti nepažeidžiant LR CPK 130 str. reikalavimų- viešo paskelbimo spaudoje būdu. Atsakovė per teismo nustatytą terminą nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, nepateikė.

5Kadangi atsakovė per nustatytą terminą teismui nepateikė Civilinio proceso kodekse nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d. ir atsižvelgiant į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus 2003 m. balandžio 02 d. konsultaciją “Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso normų taikymo”, teismo sprendimas už akių priimtinas neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą.

6Ieškinys tenkintinas.

7Iš ieškovo ieškinyje nurodytų aplinkybių ir ieškovo pateiktų aukščiau išvardintų rašytinių įrodymų matyti, kad atsakovė yra skolinga ieškovui 1871,56 lt. už ieškovo tiektą vandenį ir nukanalizavimo paslaugas, todėl ieškovo reikalavimai laikytini pagrįstais ir tenkintini (Civilinio kodekso 6.38 str. 1 d., 6.256 str., 6.351 str., 6.383 str., 6.384 str., 6.391 str.).

8Iš atsakovės priteistinos ieškovo turėtos bylos vedimo išlaidos ieškovo naudai (Civilinio proceso kodekso 79 str., 93 str. 1 d.).

9Iš atsakovės priteistinos teismo turėtos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei (Civilinio proceso kodekso 88 str. 1 d. 3 p., 96 str. 1 d.).

10Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d., 286 str.,

Nutarė

11Ieškinį tenkinti.

12Priteisti iš atsakovės R. T., a.k. ( - ) oficialiai deklaruota gyvenamoji vieta ( - ), 1871,56 lt. skolą, 67,00 lt. ieškovo sumokėto žyminio mokesčio, 252,09 lt. viešo paskelbimo spaudoje išlaidų, viso 2190,65 lt. ieškovo UAB “Kauno vandenys”, į.k. ( - ), buveinės registracijos adresas ( - ), naudai.

13Priteisti iš atsakovės R. T., a.k. ( - ) oficialiai deklaruota gyvenamoji vieta ( - ), teismo turėtas išlaidas susijusias su procesinių dokumentų įteikimu – 7,28 lt. valstybei. Išieškotojas: Valstybinė mokesčių inspekcija, įm. k. 188659752, biudžeto pajamų surenkamoji sąsk. LT 247300010112394300, įmokos kodas 5660.

14Atsakovė sprendimo apeliacine tvarka skųsti negali, tačiau ji turi teisę sprendimą už akių priėmusiam teismui per 20 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą, atitinkantį Civilinio proceso kodekso 287 str. 2, 3 d. reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo (nurodant aplinkybes, liudijančias nepateikimo per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį ir teismo neinformavimo apie tai priežasčių svarbumą, įrodymus pagrindžiančius šias aplinkybes).

15Ieškovas turi teisę per 30 d. sprendimą apskųsti apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai