Byla 2-6044-615/2011
Dėl skolos, bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Plučas, neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB “Kauno švara” pareikštą ieškinį atsakovei L. V., trečiajam asmeniui Kauno miesto savivaldybei, dėl skolos, bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas pareiškė ieškinį teisme dėl skolos, bylinėjimosi išlaidų priteisimo iš atsakovės. Nurodė, kad atsakovė gyveno bute adresu ( - ), kuris nuosavybės teise priklauso Kauno miesto savivaldybei, nuomininkės teisėmis. Atsakovė savo prievolės tinkamai ir nustatytu laiku mokėti mokestį už komunalinių (buitinių) atliekų tvarkymą nevykdė ir nuo 2006-01-01 iki 2010-12-31 įsiskolino ieškovui 761,75 Lt. Raginama sumokėti skolą gera valia atsakovė to nepadarė, todėl ieškovas buvo priverstas kreiptis į teismą. Prašo priteisti iš atsakovės 761,75 Lt skolos, 67,00 Lt žyminio mokesčio.

3Ieškovas pateikė tai patvirtinančius dokumentus- Gyventojų registro tarnybos prie LR VRM išrašą apie deklaruotą gyvenamąją vietą, ataskaitas, skolos paskaičiavimo lentelę, įsipareigojimą, kitus dokumentus. Prašo priteisti iš atsakovės skolą, ieškovo turėtas bylinėjimosi išlaidas.

4Tretysis asmuo Kauno miesto savivaldybė rašytiniu atsiliepimu į ieškinį prašė ieškinį tenkinti.

5Atsakovei jos oficialiai deklaruotos gyvenamosios vietos adresu buvo siunčiami ieškinio ir jo priedų nuorašai, teismo pranešimas dėl privalomo atsiliepimo į ieškinį pateikimo. Atsakovei dokumentai įteikti nepažeidžiant LR CPK 123 str. 1 d. reikalavimų – asmeniškai pasirašytinai. Atsakovė per teismo nustatytą terminą nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, nepateikė.

6Kadangi atsakovė per nustatytą terminą teismui nepateikė Civilinio proceso kodekse nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d. ir atsižvelgiant į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus 2003 m. balandžio 02 d. konsultaciją “Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso normų taikymo”, teismo sprendimas už akių priimtinas neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą.

7Ieškinys tenkintinas.

8Iš ieškovo ieškinyje nurodytų aplinkybių ir civilinėje byloje pateiktų rašytinių įrodymų- Gyventojų registro tarnybos prie LR VRM išrašo apie deklaruotą gyvenamąją vietą, ataskaitų, skolos paskaičiavimo lentelės, įsipareigojimo, savivaldybės bendrabučio gyvenamosios patalpos nuomos sutarties, Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo, pažymos apie asmenis deklaravusius gyvenamąją vietą vienu adresu, kitų dokumentų, matyti, kad ieškovas tiekė atsakovės nuomojamam butui komunalines paslaugas. Atsakovė tam neprieštaravo, tačiau už buitinių atliekų išvežimą jie su ieškovu už laikotarpį nuo 2006-01-01 iki 2010-12-31 yra atsiskaičiusi nepilnai, yra skolinga 761,75 Lt. Todėl ieškovo reikalavimai dėl skolos priteisimo iš atsakovės laikytini pagrįstais ir tenkintini (Civilinio kodekso 1.136 str., 1.138 str., 6.1 str., 6.2 str., 6.38 str., 6.63 str., 6.584 str., LR Atliekų įstatymo 32 str.).

9Iš atsakovės priteistinas ieškovo sumokėtas žyminis mokestis ieškovo naudai (Civilinio proceso kodekso 93 str. 1 d.).

10Iš atsakovės priteistinos teismo turėtos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei (Civilinio proceso kodekso 88 str. 1 d. 3 p., 96 str. 1 d.).

11Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d., 286 str., 271 str. 1 d.,

Nutarė

12Ieškinį tenkinti.

13Priteisti iš atsakovės L. V., a.k. ( - ) oficialiai deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra ( - ), 761,75 Lt skolos už buitinių atliekų išvežimą, bei 67,00 Lt žyminio mokesčio, ieškovo UAB “Kauno švara”, į.k. ( - ), buveinė ( - ), a.s. Nr. ( - ), AB Swedbank, naudai.

14Priteisti iš atsakovės L. V., a.k. ( - ) oficialiai deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra ( - ), teismo turėtas išlaidas susijusias su procesinių dokumentų įteikimu- 9,10 Lt valstybei. Išieškotojas: Valstybinė mokesčių inspekcija, įm. k. 188659752, biudžeto pajamų surenkamoji sąsk. LT 247300010112394300, įmokos kodas 5660.

15Atsakovė sprendimo apeliacine tvarka skųsti negali, tačiau ji turi teisę sprendimą už akių priėmusiam teismui per 20 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą, atitinkantį Civilinio proceso kodekso 287 str. 2, 3 d. reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo (nurodant aplinkybes, liudijančias nepateikimo per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį ir teismo neinformavimo apie tai priežasčių svarbumą, įrodymus pagrindžiančius šias aplinkybes).

16Ieškovas turi teisę per 30 d. sprendimą apskųsti apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai