Byla L2-19771-820/2009
Dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkui UAB „Pasala“ priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Vaidas Pajeda, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka spręsdamas kreditoriaus L. B. pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkui UAB „Pasala“ priėmimo klausimą,

Nustatė

2Kreditorius L. B. kreipėsi į teismą, prašydamas CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka priteisti iš skolininko UAB „Pasala“ 6559,48 Lt neišmokėto darbo užmokesčio, 5 proc. dydžio metines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4CPK 411 straipsnyje numatyta, kad ieškinys, pareiškimas darbo bylose gali būti paduodamas pagal bendrojo teismingumo taisykles arba pagal vietą, kurioje darbas yra dirbamas, buvo dirbamas ar turėjo būti dirbamas. Iš teismui pateiktos 2007 m. vasario 28 d. tarp kreditoriaus ir skolininko sudarytos Darbo sutarties Nr. S - 627, duomenų apie tai, kur kreditorius su skolininku buvo sutaręs darbą dirbti ir dirbo - nėra, todėl pareiškimas turi būti paduodamas vadovaujantis bendrojo teismingumo taisyklėmis. Vadovaujantis CPK 29 straipsnyje įtvirtinta bendrojo teritorinio teismingumo taisykle, juridiniam asmeniui ieškinys, pareiškimas pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą Juridinių asmenų registre.

5VĮ Registrų centro duomenimis, juridinių asmenų registre atsakovo UAB „Pasala“, į. k. 121739255, buveinės adresas nurodytas Didžioji g. 7, Vilnius, – tai yra Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo veiklos teritorijoje.

6Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad pareiškimas neatitinka CPK 32, 432 straipsniuose numatytų reikalavimų, todėl atsisakytina jį priimti, išaiškinant kreditoriui, kad jis turi teisę kreiptis į Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą, esantį adresu Laisvės pr. 79A, Vilnius.

7Vadovaudamasis CPK 29, 290, 291, 432 straipsniais, teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus L. B., a.k. ( - ), gyv. ( - ), pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkui UAB „Pasala“, į. k. 121739255, buveinės adresas Didžioji g. 7, Vilnius.

9Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai