Byla 2VP-1268-802/2019
Dėl baudos skyrimo už antstolio reikalavimų nevykdymą

1Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Eridana Paltanavičienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo antstolės Svajonės Žukaitienės pareiškimą dėl baudos skyrimo už antstolio reikalavimų nevykdymą.

3Teismas

Nustatė

4antstolė Svajonė Žukaitienė prašo skirti baudą R. M. už antstolio reikalavimų nevykdymą.

5Pareiškimas tenkintinas.

6Nustatyta, kad antstolė Svajonė Žukaitienė vykdomojoje byloje Nr.0076/18/00134 dėl skolos išieškojimo iš skolininkės R. M. (buvusi Čekaitytė) išieškotojo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyriaus naudai pagal 2017-12-05 Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyriaus išduotą vykdomąjį dokumentą Nr.SSI-13246, atliekant vykdymo veiksmus 2019-01-02 išsiuntė skolininkei reikalavimą, įpareigojant per 10 dienų nuo jo gavimo dienos raštu pateikti duomenis apie skolininkės vykdančios individualią veiklą turimą turtą ir jo buvimo vietą, taip pat pas trečiuosius asmenis esantį turtą, esamus debitorius ir kt. Antstolės reikalavimas 2019-01-04 asmeniškai įteiktas skolininkei R. M.. Antstolės reikalavimas iki šiol neįvykdytas, byloje nėra duomenų dėl kokių priežasčių antstolės reikalavimas neįvykdytas.

7Išdėstytos aplinkybės duoda pagrindą pripažinti, kad R. M. nevykdė teisėtų antstolės reikalavimų. Antstolio reikalavimai vykdyti sprendimus yra privalomi visiems ir turi būti vykdomi per antstolio nustatytą terminą. Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 645 straipsnio 3 dalyje numatyta, jog už antstolio reikalavimo, raštu pateikti duomenis apie turimą turtą ir jo buvimo vietą, pas trečiuosius asmenis esantį turtą, lėšas kredito įstaigose, nevykdymą arba melagingų duomenų pateikimą, teismas antstolio teikimu, be svarbių priežasčių patvarkymo neįvykdžiusiam asmeniui gali skirti iki penkių šimtų eurų baudą arba nubausti areštu iki trisdešimt parų. Antstolio reikalavimai buvo teisėti ir suinteresuotas asmuo jų nevykdė be svarbių priežasčių, todėl atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, į tai, kad nėra duomenų, jog už antstolio reikalavimų nevykdymą šioje vykdomojoje byloje atsakingas asmuo būtų buvęs baustas anksčiau, skolininkei R. M. skirtina 50 Eur bauda (CPK 585 straipsnis, 645 straipsnis, 616 straipsnis, 106 straipsnio 3 dalis, 3 straipsnio 6 dalis).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 645 straipsnio 2 ir 3 dalimis, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

9pareiškimą tenkinti.

10R. M., asmens kodas ( - ) gyvenamoji vieta ( - ), skirti 50 Eur (penkiasdešimt eurų) baudą.

11Bauda turi būti sumokėta į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, juridinio asmens kodas 188659752, vieną iš biudžeto pajamų surenkamųjų sąskaitų, įmokos kodas 6800.

12Išaiškinti, kad baudos paskyrimas neatleidžia asmens nuo pareigos įvykdyti antstolio reikalavimus.

13Nutarties kopiją išsiųsti R. M., antstolei Svajonei Žukaitienei.

14Nutartis per 7 d nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Proceso dalyviai