Byla L2-12981-643/2009
Dėl skolos priteisimo, rašytinio proceso tvarka

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Margarita Stambrauskaitė, susipažinusi su kreditoriaus VĮ Registrų centro Vilniaus filialo pareiškimu skolininkui N. T. dėl skolos priteisimo, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Kreditorius VĮ Registrų centro Vilniaus filialAS kreipėsi į teismą, prašydamas CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka priteisti iš skolininko N. T. 397,48 Lt skolą, 28,93 Lt delspinigių, 5 proc. metinių palūkanų bei bylinėjimosi išlaidas.

3Pareiškimą atsisakytina priimti, kadangi jis neatitinka bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir CPK 433 str. numatytų reikalavimų (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

4Kreditorius nesilaikė reikalavimų, įtvirtintų CPK 113 str. 1 d. – teismui turi būti pateikta tiek procesinių dokumentų nuorašų, kiek yra byloje šalių. Šiuo atveju kreditorius pateikė teismui tik vieną pareiškimo priedų egzempliorių, o skolininkui skirtų priedų prie pareiškimo nepateikė. Be to kreditoriaus pateiktas pareiškimas neatitinka CPK 433 straipsnio 1 dalies 4 punkto reikalavimų, kuris nustato, kad pareiškime turi būti nurodytas reiškiamas reikalavimas ir jo faktinis pagrindas. Kreditorius prašo priteisti iš skolininko 28,93 Lt delspinigių, tačiau nenurodė delspinigių paskaičiavimo faktinio pagrindo. Nustatyti delspinigių paskaičiavimo faktinio pagrindo iš pareiškimo priedų taip pat nėra galimybės. LR CPK 178 str. įtvirtina šalies pareigą pareiškus reikalavimą - jį pagrįsti.

5Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, teismas daro išvadą, kad pareiškimas neatitinka CPK XXIII skyriaus reikalavimų ir grąžintinas kreditoriui, nes minėtame skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas.

6Kreditoriui grąžintinas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 straipsnio 3 dalis).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 435 str. 2 d. 1 p., 290-292 str. teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus VĮ Registrų centro Vilniaus filialo pareiškimą skolininkui N. T. .

9Pareiškimą ir jo priedus grąžinti kreditoriui. Pirmąjį pareiškimo egzempliorių su gavimo teisme spaudu palikti byloje kaip įrodymą, kad toks procesinis dokumentas buvo gautas Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme.

10Grąžinti kreditoriui VĮ Registrų centro Vilniaus filialui, į.k. 124208338, žyminį mokestį – 13,13 Lt (trylika litų 13 ct), sumokėtą 2009-07-16 mokėjimo nurodymu Nr.1093. Žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija.

11Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

12Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai