Byla 2-295-808/2012
Dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo ir gyvenamosios vietos nustatymo

1Vilniaus miesto 4 apylinkės teismo teisėja Gražina Žukauskienė, susipažinusi su L. B. ieškiniu atsakovei L. P. P. dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo ir gyvenamosios vietos nustatymo,

Nustatė

2L. B. kreipėsi į teismą, prašydamas nustatyti nepilnamečio L. B. gyvenamąją vietą kartu su ieškovu ir priteisti iš atsakovės nepilnamečiam sūnui išlaikymą mokant kas mėnesį po 400 Lt iki sūnaus pilnametystės.

3Susipažinus su ieškiniu ir jo priedais buvo nustatyta, kad jis neatitinka įstatymui tokiam procesiniam dokumentui keliamų reikalavimų, todėl Vilniaus miesto 4 apylinkės teismo 2011-12-22 nutartimi ieškovui buvo nustatytas terminas ištaisyti ieškinio trūkumus. Minėta nutartį išsiuntus ieškovo nurodytos gyvenamosios vietos adresu A. K. g. 81, Vilnius, procesinis dokumentas grąžintas neįteiktas su pašto darbuotojo žyma, kad šiuo adresu negyvena. Išraše apie asmenį gautame iš Gyventojų registro tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos nurodyta, kad ieškovo L. B. paskutinė gyvenamoji vieta yra Vilniuje, B. M. G. g. 15.

4Ieškinį priimti atsisakytina, kaip neteismingą Vilniaus miesto 4 apylinkės teismui.

5LR CPK 30 straipsnio 4 dalis numato, kad ieškinys dėl išlaikymo priteisimo gali būti pareiškiamas pagal ieškovo gyvenamąją vietą. Ieškovo gyvenamoji vieta yra B. M. G. g. 15, Vilniuje, t.y. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo veiklos teritorijoje. Taigi darytina išvada, kad ieškovo pateiktas ieškinys yra teismingas ne Vilniaus miesto 4 apylinkės teismui, o Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui, todėl jį atsisakytina priimti (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p., 427 str. 1 d.).

6Remdamasi tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115, 290-291 str. str.,

Nutarė

7Ieškovo L. B. ieškinį atsakovei L. P. P. dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo ir gyvenamosios vietos nustatymo atsisakyti priimti, kaip neteismingą Vilniaus miesto 4 apylinkės teismui.

8Išaiškinti ieškovui, kad jis su šiuo ieškiniu turi kreiptis į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą, adresu Laisvės pr. 79 A, Vilniuje.

9Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per šį apylinkės teismą.

Proceso dalyviai