Byla L2-10704-592/2010
Dėl įsiskolinimo priteisimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Igoris Kasimovas, susipažinęs su kreditoriaus UAB „Statinių priežiūra“ pareiškimu skolininkei J. D. dėl įsiskolinimo priteisimo,

Nustatė

2Kreditorius prašo CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininkės 1449,20 Lt skolos, 5 % dydžio metines palūkanas, bei bylinėjimosi išlaidas – 16 Lt.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Pagal CPK 434 str. 1 d. nuostatas už pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo mokamas žyminis mokestis, lygus ketvirtadaliui tos sumos, kurią reikėtų mokėti už ieškinio nagrinėjimą ginčo teisena, tačiau ne mažesnis negu 10 Lt. CPK 82 str. numatyta, kad žyminis mokestis (išskyrus apskaičiuojamą procentais) yra indeksuojamas, atsižvelgiant į ketvirčio vartojimo kainų indeksą, jeigu jis didesnis negu 110. Vadovaujantis Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pateikta informacija (žr. CPK 82 str. 4 d.) žyminiam mokesčiui ir teismo baudom indeksuoti taikomas indeksas – 131,80. CPK 434 str. 1 d. įtvirtintas minimalus žyminis mokestis, mokėtinas už pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo yra nustatytas fiksuota pinigų suma, jis nėra apskaičiuojamas procentais, todėl turi būti indeksuojamas. Pritaikius šias įstatymų nuostatas, už kreditoriaus pareiškimą turėjo būti sumokėtas žyminis mokestis – 13,18 Lt. Kreditorius sumokėjo ir prašo iš skolininko priteisti per didelį žyminį mokestį – 16 Lt. Tokiu atveju teismas daro išvadą, kad kreditoriaus reikalavimas dėl 16 Lt dydžio žyminio mokesčio priteisimo iš skolininko yra nepagrįstas.

5Tokiu atveju, teismas daro išvadą, kad pareiškimas yra su trūkumais. CPK XXIII skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas, todėl pareiškimą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas pareiškimą padavusiam asmeniui.

6Kreditoriui grąžinamas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 431 str. teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Statinių priežiūra“ pareiškimą skolininkei J. D. dėl piniginių įsiskolinimo priteisimo.

9Grąžinti kreditoriui UAB „Statinių priežiūra“, į. k. 300131675, 2010 m. birželio 7 d. mokėjimo nurodymu Nr. 2595485 sumokėtą 16 Lt (šešiolikos litų) dydžio žyminį mokestį. Išaiškinti kreditoriui, kad žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija.

10Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

11Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai