Byla 2-12521-615/2012
Dėl skolos priteisimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Plučas, neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Ūkio banko lizingas“ ieškinį atsakovui I. K., dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas pareiškė ieškinį teisme dėl skolos priteisimo iš atsakovo. Nurodė, kad 2008 balandžio 10 d. ieškovas ir atsakovas sudarė išperkamosios nuomos sutartį Nr. ( - ), pagal kurią išperkamosios nuomos būdu atsakovas įsigijo prekių. Nuomojamos prekės atsakovui buvo perduotos valdymo ir naudojimosi teise pagal turto perdavimo- priėmimo aktą. Atsakovas įsipareigojo sumokėti už prekes bendrą turto finansuojamą sumą, tačiau atsakovas šių savo įsipareigojimų nevykdė ir yra skolingas ieškovui 699,30 Lt skolos, 251,75 Lt delspinigių. Kadangi atsakovas gera valia skolos neatlygino, ieškovas buvo priverstas kreiptis į teismą. Todėl ieškovas taip pat prašo priteisti iš atsakovo palūkanas, bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškovas pateikė tai patvirtinančius rašytinius įrodymus – Įsiskolinimo paskaičiavimą, išrašą iš siunčiamų dokumentų registro, Išperkamosios nuomos sutartį, turto perdavimo- priėmimo aktą, pranešimą, kitus dokumentus. Prašo priteisti iš atsakovo skolą, delspinigius, palūkanas, bylinėjimosi išlaidas.

4Ieškinio ir jo priedų nuorašai, teismo pranešimas dėl privalomo atsiliepimo pateikimo, atsakovui įteikti nepažeidžiant Civilinio proceso kodekso 130 str. reikalavimų- viešo paskelbimo būdu.

5Atsakovas per nustatytą terminą nepateikė teismui nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį. Kadangi atsakovas per nustatytą terminą nepateikė teismui nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, o ieškovas prašo priimti sprendimą už akių, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d. ir atsižvelgiant į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus 2003 m. balandžio 02 d. konsultaciją “Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso normų taikymo”, teismo sprendimas už akių priimtinas neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą.

6Ieškinys tenkintinas.

7Iš ieškovo ieškinyje nurodytų aplinkybių ir ieškovo pateiktų rašytinių įrodymų: Įsiskolinimo paskaičiavimo, išrašo iš siunčiamų dokumentų registro, Išperkamosios nuomos sutarties, turto perdavimo- priėmimo akto, pranešimo, kitų dokumentų matyti, kad 2008 balandžio 10 d. ieškovas ir atsakovas sudarė išperkamosios nuomos sutartį Nr. ( - ), pagal kurią išperkamosios nuomos būdu atsakovas įsigijo prekių. Nuomojamos prekės atsakovui buvo perduotos valdymo ir naudojimosi teise pagal turto perdavimo- priėmimo aktą. Atsakovas įsipareigojo sumokėti už prekes bendrą turto finansuojamą sumą, tačiau atsakovas šių savo įsipareigojimų nevykdė ir yra skolingas ieškovui 699,30 Lt skolos, 251,75 Lt delspinigių, todėl ieškovo reikalavimai laikytini pagrįstais ir tenkintini (Civilinio kodekso 1.138 str., 6.37 str., 6.38 str. 1 d., 6.71 str., 6.158 str., 6.200 str., 6.205 str., 6.210 str., 6.245 str., 6.256 str., 6.886 str.).

8Ieškinį patenkinus, iš atsakovo priteistinos bylinėjimosi išlaidos ieškovo naudai (Civilinio proceso kodekso 93 str. 1 d.).

9Kadangi teismo turėtos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, šioje civilinėje byloje nesiekia 10,00 Lt, todėl, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 96 straipsnio 6 dalimi, bei 2011 m. lapkričio 7 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro ir Lietuvos Respublikos Finansų ministro įsakymu „Dėl minimalios valstybei priteistinos bylinėjimosi išlaidų sumos nustatymo“ Nr. 1R-261/1K-355, minėtos bylinėjimosi išlaidos iš atsakovo nepriteistinos.

10Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d., 286 str.,

Nutarė

11Ieškinį tenkinti.

12Priteisti iš atsakovo I. K., a.k. ( - ) gyv. ( - ), 699,30 Lt skolos, 251,75 Lt delspinigių, 5 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2012-06-28) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 78,88 Lt bylinėjimosi išlaidų, ieškovo UAB „Ūkio banko lizingas“, į. k. ( - ), buveinė ( - ), a.s. Nr. ( - ), AB Ūkio bankas, banko kodas 70117, naudai.

13Atsakovas sprendimo apeliacine tvarka skųsti negali, tačiau jis turi teisę sprendimą už akių priėmusiam teismui per 20 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą, atitinkantį Civilinio proceso kodekso 287 str. 2, 3 d. reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo (nurodant aplinkybes, liudijančias nepateikimo per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį ir teismo neinformavimo apie tai priežasčių svarbumą, įrodymus pagrindžiančius šias aplinkybes).

14Ieškovas turi teisę per 30 d. sprendimą apskųsti apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai