Byla L2-15792-592/2009
Dėl piniginių reikalavimų

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Igoris Kasimovas, susipažinęs su kreditoriaus Arvydo Vaitilionio individuali įmonė, pareiškimu skolininkui UAB „Viadeka“ dėl piniginių reikalavimų,

Nustatė

2Kreditorius prašo CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko UAB „Viadeka“ skolą – 1 933,57, 6 proc. metines palūkana ir 58 Lt bylinėjimosi išlaidų.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Pagal CPK 434 str. 1 d. nuostatas už pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo mokamas žyminis mokestis, lygus ketvirtadaliui tos sumos, kurią reikėtų mokėti už ieškinio nagrinėjimą ginčo teisena, tačiau ne mažesnis negu 10 Lt. Pritaikius šias įstatymų nuostatas, už kreditoriaus pareiškimą turėjo būti sumokėtas žyminis mokestis – 14,50 Lt. Kreditorius sumokėjo ir prašo iš skolininko priteisti per didelį žyminį mokestį – 58 Lt. Tokiu atveju teismas daro išvadą, kad kreditoriaus reikalavimas dėl 58 Lt dydžio žyminio mokesčio priteisimo iš skolininko yra nepagrįstas.

5Tokiu atveju, teismas daro išvadą, kad pareiškimas yra tiek nepagrįstas tiek su trūkumais. CPK XXIII skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas, todėl pareiškimą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas pareiškimą padavusiam asmeniui.

6Kreditoriui grąžinamas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 431 str. teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus Arvydo Vaitilionio individuali įmonė pareiškimą skolininkui UAB „Viadeka“ dėl piniginių reikalavimų.

9Grąžinti kreditoriui Arvydo Vaitilionio individuali įmonė, į. k. 171222919, sumokėtą 58 Lt (penkiasdešimt aštuonių litų) dydžio žyminį mokestį. Išaiškinti kreditoriui, kad žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija.

10Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

11Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai