Byla 2-5735-728/2012
Dėl žalos priteisimo

1Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėja Regina Eltermanienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį atsakovui O. V. dėl žalos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas ieškiniu kreipėsi į teismą, prašo teismo priteisti iš atsakovo 1217,60Lt žalos neteisėtais veiksmais padarytos žalos miškui atlyginimo.

3Atsakovui ieškinio nuorašas ir teismo pranešimas yra laikomas įteiktu tinkamai CPK 123 str. nustatyta tvarka, per nustatytą jam terminą atsakovas be pateisinamos priežasties atsiliepimo į ieškinį nepateikė, ieškovas yra pareiškęs prašymą priimti sprendimą už akių, jei byloje atsiliepimas į ieškinį nebus pateiktas, todėl byloje atsiranda CPK 142 str. 4 d. numatytos pasekmės - priimamas sprendimas atsakovui už akių.

4Ieškinys tenkintinas.

5Atlikus formalų įrodymų vertinimą nustatyta, kad 2010-01-21 atsakovui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 62 str. 2 d. ir 61 str. 4 d. už tai, kad atsakovas 2009 m. rugpjūčio 18d. – 2009 m. rugsėjo mėn. organizavo miško kirtimą, kurio metu savavališkai (be leidimo) nupjovė ten augančius medžius. Atsižvelgiant į šį pažeidimą, ieškovas apskaičiavo žalą, padarytą iškirstam miškui, ir padarytą žalą įvertino 1217,60 Lt. Byloje duomenų apie tai, kad ši skola būtų sumokėta, nėra.

6Ištyrus byloje esančius rašytinius įrodymus, konstatuotina, kad atsakovas savo neteisėtais veiksmais padarė žalą miškui, yra visos būtinosios sąlygos atsakovo civilinei deliktinei atsakomybei atsirasti: neteisėti veiksmai, priežastinis ryšys, žalą padariusio asmens kaltė ir padaryta žala miškui (CK 6.246-6.249 straipsniai). Atsakovas nepateikė teismui įrodymų, patvirtinančių, kad žala atsirado ne dėl jo kaltės. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, konstatuotina, kad ieškovo reikalavimas priteisti iš atsakovo 1217,60Lt žalos atlyginimo yra įrodytas byloje esančiais rašytiniais įrodymais, todėl yra visiškai tenkintinas.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 285 – 287 straipsniais, teismas

Nutarė

8ieškinį tenkinti.

9Priteisti ieškovui Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui, įmonės kodas 190742333, iš atsakovo O. V., a.k. ( - ) 1217,60Lt žalos atlyginimo.

10Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo priėmimo dienos turi teisę paduoti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

11Ieškovas per trisdešimt dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai