Byla 2-10660-151/2012
Dėl draudimo išmokos grąžinimo, priėmimo klausimą

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Rita Ulejevienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo „BTA Insurance Company“ SE‘ veikiančio per „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje ieškinio atsakovui J. B. dėl draudimo išmokos grąžinimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 1111,94 skolą, 5 proc. metinių palūkanų bei visas turėtas bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinį priimti atsisakytina kaip neteismingą Kauno miesto apylinkės teismui.

4Teismas, ieškinio priėmimo klausimą, privalo spręsti pagal ieškinyje nurodytas aplinkybes, bei prie ieškinio pridėtus dokumentus. Jau šioje civilinio proceso stadijoje teismas turi išspręsti ir klausimą, ar sprendžiant iš pateikto reikalavimo, ieškinys yra teismingas teismui kuriame jis reiškiamas (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

5Bendra LR CPK nustatyta teismingumo taisyklė numato, kad ieškiniai pareiškiami teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą, juridiniam asmeniui – pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre (LR CPK 29 str.). Kaip matyti iš ieškinio, atsakovo gyvenamoji vieta yra nurodyta Naujoji 2-1, Karmėlavos II km. Atsižvelgiant į tai, kad atsakovo gyvenamoji vieta yra Kauno rajone, ieškinys yra neteismingas Kauno miesto apylinkės teismui ir jis atsisakytinas priimti (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

6Ieškovas informuotinas, kad teismo nutartis atsisakyti priimti ieškinį neužkerta kelio kreiptis į Kauno rajono apylinkės teismą, su tuo pačiu ieškiniu (LR CPK 137 str. 3 d., 4 d.).

7Teismas, vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 290-291 str. str.,

Nutarė

8Atsisakyti priimti ieškovo „BTA Insurance Company“ SE‘ veikiančio per „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje ieškinį atsakovui J. B. dėl draudimo išmokos grąžinimo, ir jį kartu su pateiktais dokumentais gražinti ieškovui.

9Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai