Byla 2-5077-886/2012

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Laima Kriaučiūnaitė, rašytinio proceso tvarka, susipažinusi su ieškovo V. Ž. ieškiniu, pareikštu atsakovui UAB „Sweco hidroprojektas“ ir trečiajam asmeniui Nacionalinės žemės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Lazdijų ir Druskininkų žemėtvarkos skyriui,

Nustatė

2Ieškovas V. Ž. kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą su ieškiniu atsakovui UAB „Sweco hidroprojektas“, kuriuo prašo:

31) priimti sprendimą ir įpareigoti UAB „Sweco hidroprojektas“ per teismo nustatytą terminą pristatyti į Lazdijų, Druskininkų žemėtvarkos skyrių atliktų kadastrinių matavimų – sklypo Nr.55(6) ir miško sklypo Nr. 98, į kuriuos atstatytos nuosavybės teisės Žemės ūkio ministerijos 1993-12-08 sprendimu Nr. 17-622-27075 ir Lazdijų rajono valdybos 1994-05-04 potvarkiu 192-V, bylas;

42) priimti sprendimą ir nurodyti, kad jeigu atsakovas per teismo nustatytą terminą nepateiks bylų arba, jeigu jas prarado, neatliks sklypų Nr.55(6) ir Nr. 98 kadastrinių matavimų, ieškovas V. Ž. turi teisę imtis priemonių ir atlikti sklypų Nr.55(6) ir Nr. 98 kadastrinius matavimus savo lėšomis ir kartu išieškoti iš atsakovo reikiamas išlaidas.

5Ieškinį priimti atsisakytina.

6CPK 135 straipsnio 1 dalies 4 punkte numatytas reikalavimas ieškinyje nurodyti ieškinio dalyką, t.y. atsakovui reiškiamą materialųjį reikalavimą. Ieškinys yra procesinio įstatymo nustatyta tvarka ir nustatytos formos ieškovo kreipimasis į teismą, siekiant apginti pažeistą ar ginčijamą jo materialią teisę ar teisėtą interesą. Asmuo, kreipdamasis į teismą su ieškiniu, siekia sukurti, pakeisti ar panaikinti ieškovą su atsakovu siejantį materialųjį teisinį santykį. Pagal ieškinio dalyką (materialųjį reikalavimą) nustatomos byloje nagrinėjimo teisme ribos. Teismas, nagrinėdamas civilinę bylą pagal asmens pareikštą ieškinį, iš esmės sprendžia tarp šalių kilusį ginčą dėl juos siejančio materialiojo teisinio santykio. Ieškovas V. Ž. teismui pateiktu ieškiniu reiškia reikalavimą įpareigoti atsakovą perduoti žemės sklypų kadastrinių matavimų bylas žemėtvarkos skyriui. Šiame procesiniame dokumente pareikštas tik procesinio pobūdžio prašymas – perduoti kadastrinių matavimų bylas, tačiau nepareikštas joks materialusis reikalavimas atsakovui. Procesinis dokumentas, kuriame pareikštas tik procesinio pobūdžio prašymas, bet nesuformuluotas ginčijamas materialusis reikalavimas, nelaikytinas ieškiniu. Reikalavimo dėl kadastrinių matavimų bylų perdavimo išsprendimas nesukurs, nepakeis ir nepanaikins šalis siejančio materialiojo teisinio santykio, todėl toks reikalavimas nenagrinėtinas civilinio proceso tvarka.

7Nurodytais argumentais ieškovo V. Ž. ieškinį atsisakytina priimti, nes ginčas pagal pareikštą reikalavimą nenagrinėtinas teisme civilinio proceso tvarka (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

8Atsisakius priimti ieškinį, grąžintinas ieškovo atstovės O. Ž. 2012-02-17 mokėjimo kvitu sumokėtas 100 Lt žyminis mokestis (CPK 87 straipsnio 1 dalies 3 punktas).

9Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 291–291 straipsniais, 137 straipsnio 2 dalies 1 punktu,

Nutarė

10atsisakyti priimti V. Ž. ieškinį.

11Grąžinti ieškovo atstovei O. Ž. (asmens kodas ( - ) 2012 m. vasario 17 d. mokėjimo kvitu sumokėtą 100 Lt (vieną šimtą litų) žyminį mokestį.

12Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai