Byla 2-204-351/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Virgina Pankauskienė, sekretoriaujant Gintei Vingytei, dalyvaujant pareiškėjai V. V., jos atstovui advokatui E. V., viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjos V. V. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Nacionalinei žemės tarnybai prie žemės ūkio ministerijos Šilutės žemėtvarkos skyriui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2Pareiškėja prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad ji po savo tėvo S. G. mirties ( - ) likusį palikimą priėmė ir jį valdo. Nurodė, kad po tėvo S. G. mirties priėmė į notarą dėl palikimo priėmimo nesikreipė, ji likusį jo palikimą – namų apyvokos daiktus -priėmė ir faktiškai juos valdo iki šiol. Tėvas S. G. jai buvo padovanojęs butą, esantį ( - ), šalia kurio yra 0,07 ha asmeninio ūkio žemės sklypas, kuriuo tėvas naudojosi iki mirties. Iš Nacionalinės žemės tarnybos sužinojo, kad tik tėvo turto paveldėtojas gali perimti valstybinės žemės nuomos nuomininko pareigas ir tik toks asmuo galės išpirkti nuomojamą žemės sklypą, todėl pareiškėja nusprendė kreiptis į teismą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo.

3Suinteresuota asmuo Nacionalinė žemės tarnyba prie žemės ūkio ministerijos Šilutės žemėtvarkos skyrius atsiliepime pareiškimui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo neprieštarauja (b. l. 26). Byla nagrinėtina iš esmės (CPK 443 str. 5 d.).

4Pareiškimas tenkintinas.

5Bylos medžiaga nustatyta, kad pareiškėja V. V. po tėvo (b. l. 10, 11) S. G. mirties ( - ) (b. l. 7), ji tėvo palikimą priėmė, pradėdama paveldimą turtą faktiškai valdyti ir juo faktiškai rūpinasi bei naudojasi likusiu palikimu iki šios. S. G. 2000-08-09 dovanojimo sutartimi buvo padovanojęs pareiškėjai butą, esantį ( - ) Šilutės žemėtvarkos skyrius informavo, kad S. G. buvo skirta ir jis iki mirties naudojosi 0,07 ha asmeninio ūkio žemės sklypu ( - ), o mirus fiziniam asmeniui, teisę gauti nuosavybėn neatlygintinai, pirkti iš valstybės ar nuomoti jo naudotą asmeninio ūkio žemę įgyja jo įpėdiniai. Esant šiems įrodymams nustatytinas juridinę reikšmę turintis faktas paveldėjimo teisės liudijimo gavimui, kad po S. G. mirties ( - ) palikimą priėmė jo dukra pareiškėja V. V. ir faktiškai jį valdo (CPK 444 str. 2 d. 8 p.).

6Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 259 str., 260 str., 270 str., 448 str.,

Nutarė

7Pareiškimą patenkinti.

8Nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą paveldėjimo tikslu, kad po S. G., asmens kodas ( - ) mirties ( - ) palikimą priėmė ir faktiškai valdo jo dukra V. V., asmens kodas ( - )

9Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai