Pavėlavote sumokėti draudimo įmoką. Kokių pasekmių gali kilti patekus į eismo įvykį?
GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Sutarčių teisė 2024-04-19
Jau daugiau nei du dešimtmečius visi Lietuvoje naudojami automobiliai turi būti apdrausti privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu. Nepaisant ilgametės draudimo praktikos, vis dar pasitaiko kuriozinių atvejų, kai vairuotojai per neapdairumą pavėluoja sumokėti draudimo įmoką pagal draudimo sutartį ir netikėtai patenka į eismo įvykį, dėl kurio sukėlimo yra atsakingi. Nors draudikas atlygina nukentėjusio asmens. patirtus nuostolius (draudimo sutarties pagrindu išmoka draudimo išmoką), taškas tokioje istorijoje gali būti nepadėtas.
Lietuvos...
AR GALIMA MELUOTI VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE: PAMOKOS RANGOS DARBŲ ORGANIZATORIAMS
GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Sutarčių teisė 2024-03-27
Lietuvos teismai neseniai priėmė bent keletą sprendimų, kuriuose buvo nagrinėjama melagingos informacijos pateikimo viešuosiuose rangos darbų pirkimuose tematika.
Vienoje iš bylų 1 buvo sprendžiama, ar rangos sutartis su perkančiąja organizacija pasirašęs, bet jas trečiųjų asmenų žmogiškaisiais pajėgumais vykdęs tiekėjas melavo perkančiajai organizacijai teigdamas, jog pats savo jėgomis yra atlikęs pirkimo sąlygomis reikalaujamos vertės statybos rangos darbus.
Iš viešojo pirkimo procedūrų pašalintas tiekėjas laikėsi pozicijos, jog jo taikomas veiklos modelis, kai...
Įsigaliojęs Statybos įstatymo pakeitimas – naujo būsto įsigijimas tik 100 proc. baigtumo pastate.
GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Sutarčių teisė 2024-01-15
Prasidėjus naujiesiems metams įsigaliojo vienas svarbiausių Statybos įstatymo pakeitimų, susijusių su naujų būstų įsigijimu bei gyvenamųjų pastatų statybos užbaigimu. Nuo š. m. sausio 1 dienos naują būstą bus galima įsigyti tik visiškai baigtame statyti pastate. Tačiau ką tiksliai tai reiškia ir ką turėtų žinoti tiek naują būstą įsigyti besiruošiantys pirkėjai, tiek NT vystytojai?
Svarbiausius Statybų įstatymo pakeitimų akcentus, kurie aktualūs pirkėjams ir pardavėjams, aiškina advokatų kontoros GLIMSTEDT teisininkas, advokato padėjėjas Justas Sadaunykas.
100...
Vertybinių popierių apskaitos tvarkymas ir akcijų perleidimo sandorių sudarymas: ką pasirinkti?
GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Sutarčių teisė 2023-12-05
Tinkamas vertybinių popierių apskaitos tvarkymas uždarosiose akcinėse bendrovėse (UAB) yra būtinas siekiant užtikrinti bendrovės skaidrumą ir patikimumą. Praktikoje kyla ginčų dėl akcijų nuosavybės nustatymo ar atitinkamų sutarčių sąlygų nuginčijimo, kuriuos nulemia aplaidžiai ar nenuosekliai tvarkoma bendrovės vertybinių popierių apskaita. Siekiant atskleisti, kaip šių problemų išvengti, toliau straipsnyje analizuojami esminiai vertybinių popierių apskaitos ypatumai ir praktiniai jų taikymo aspektai.
Vertybinių popierių apskaitos tvarkymo reikšmė
Visų pirma, Civilinis kodeksas...
Vidaus sandorių "linksmieji" kalneliai – nuo viskas leidžiama iki viskas draudžiama
Sutarčių teisė 2023-10-17
Vidaus sandoris yra būdas viešajam sektoriui greitai bei patogiai nusipirkti paslaugas ir darbus iš savo kontroliuojamų subjektų be viešo konkurso ir galimybių dėl sutarties varžytis privatiems
tiekėjams.
Galimybė įsigyti prekes ar paslaugas be konkurso paprastai leidžia užtikrinti geresnę viešosios infrastruktūros (atliekų tvarkymo, gatvių priežiūros, viešojo transporto) priežiūrą bei kokybiškesnę bei pigesnę viešąją paslaugą gyventojams. Vidaus sandorio sudarymo galimybė taip pat gali būti geras svertas viešajam sektoriui derantis dėl privačių...
Viešieji pirkimai: kada galima nutraukti be pasekmių?
GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Sutarčių teisė 2023-09-11
Dažnas viešųjų pirkimų dalyvis yra susidūręs su situacija, kai konkursas perkančiosios organizacijos yra nutraukiamas. Potencialiam nutraukto pirkimo laimėtojui toks pirkimo komisijos sprendimas gali ne itin patikti dėl patirtų sąnaudų ar konkurentams atskleistos pasiūlymo kainos bei kitų esminių pasiūlymo charakteristikų.
Kada perkančioji organizacija turėtų tokį sprendimą priimti? Ar verta tiekėjui tokį sprendimą skųsti teismui? Į šiuos klausimus padėti atsakyti gali aktuali Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) praktika
Pirkimas buvo nutrauktas, nes dalis pirkimo sąlygų buvo...
STATYBOS RANGOVO ATSAKOMYBĖS RIBOS. AR ĮMANOMA EFEKTYVIAI SUVALDYTI RIZIKAS?
L. Baikštys VARUL ir partneriai
Sutarčių teisė 2015-07-16
Šiltajam metų laikui, o kartu ir statybos darbų sezonui įpusėjus, vis sparčiau vykdoma pastatų ir kitų statinių statyba, rekonstrukcija ar remontas. Šių darbų atlikimui statybos dalyviai – užsakovai, rangovai ir subrangovai – sudaro naujas ar toliau vykdo jau anksčiau sudarytas sutartis. Nors teisės aktai ir teismų praktika pakankamai detaliai apibrėžia kiekvieno iš šių statybos proceso dalyvių teises ir pareigas, tačiau, nepaisant to, neretas atvejis, kai nė vienas statybos dalyvis nesiima jokių su jo ir kitų statybos dalyvių veikla susijusių rizikos mažinimo priemonių (jeigu...
Atvirkštinis lizingas. Praktinio taikymo ypatumai
D. Vanhara Dominyko Vanharos kontora
Sutarčių teisė 2015-07-07
Apie lizingo sutartį, jos esminius privalumus, trūkumus bei praktikoje kylančias problemas jau esu rašęs. Straipsnį galite rasti čia. Ši publikacija yra skirta kitam, lizingo sutarčiai giminingam teisiniam institutui – atvirkštiniam lizingui (angl. sale-and-leaseback arba leaseback). Straipsnį parašyti paskatino vis labiau juntamas verslo atstovų noras vykdyti verslo plėtrą, kuriai finansuoti dažniausiai yra ieškoma kredito šaltinių. Atvirkštinis lizingas yra vienas iš jų.
Atvirkštinio lizingo sutarties esmė:
Reikia paminėti, kad atvirkštinio...
Franšizės sutartis. Samprata, taikymo ypatumai, praktiniai patarimai
D. Vanhara Dominyko Vanharos kontora
Sutarčių teisė 2015-07-07
Šia publikacija yra tęsiamas pradėtas straipsnių ciklas apie sutartis, suteikiančias verslininkams tam tikrų išimtinių teisių, t.y. apie distribucijos sutartį, franšizės sutartį bei faktoringą. Publikaciją apie distribucijos sutartį galite perskaityti čia. Savo ruožtu, ši publikacija yra skirta franšizės sutarčiai aptarti.
Franšizės sutarties esmė:
Pagal franšizės sutartį viena jos šalis, t.y. teisių turėtojas, suteikia teisę kitai sutarties šaliai, t.y. naudotojui, tam tikram laikotarpiui arba neterminuotai naudotis teisių turėtojui...
Pagrindinės vežimo/ekspedijavimo sutarties dalys
J. Cvirko TRINITI JUREX
Sutarčių teisė 2015-04-10
Kiekvieną sudaromą sutartį reikėtų pritaikyti individualiems konkrečios įmonės poreikiams ir situacijai, tačiau tinkamai parengtą vežimo ar ekspedijavimo sutartį turėtų sudaryti tokios struktūrinės dalys:
1.Sutarties dalykas.
Turi būti aiškiai įvardinta, dėl ko šalys susitaria. Jeigu tai yra ekspedijavimo sutartis, tuomet ši sutarties sąlyga galėtų skambėti taip: „Ekspeditorius įsipareigoja organizuoti krovinio pristatymą iš sutartyje nurodytos pasikrovimo vietos į sutartyje nurodytą pristatymo vietą, taip pat įvykdyti kitus sutartyje numatytus įsipareigojimus....
Statybos rangos sutartis: mokėjimų sulaikymas
K. Žičkus TRINITI JUREX
Sutarčių teisė 2015-04-08
Statybos rangos sutartiniuose santykiuose, kaip ir kituose sutartiniuose santykiuose, šalys yra suinteresuotos, kad sutartyje nustatyti įsipareigojimai būtų vykdomi laiku ir tinkamai. Civilinio kodekso 6.70 straipsnio 1 dalyje yra nustatytas pavyzdinis prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų sąrašas. Tačiau, vadovaudamosi sutarties laisvės principu ir atsižvelgdamos į sutarties pobūdį, savo poreikius, finansinį pajėgumą, verslo praktikos tendencijas, šalys gali pasirinkti tiek šioje teisės normoje nustatytus, tiek ir nenustatytus, tačiau imperatyviosioms įstatymų normoms, teisės principams,...
Dažniausios klaidos atliekant įskaitymą (užskaitą)
J. Cvirko TRINITI JUREX
Sutarčių teisė 2015-03-25
Tarpusavio įsipareigojimų įskaitymas yra dažnai naudojama priemonė bendrovių veikloje. Transporto sektoriuje veikiančios bendrovės paprastai šią priemonę naudoja, įskaitydamos (užskaitydamos) vežėjo padarytą žalą (nuostolius) kroviniui arba vežėjui pritaikytas baudas ir vežėjui priklausantį atlygį už krovinio pervežimą. Tačiau, nepaisant to, kad tarpusavio įsipareigojimų įskaitymas naudojamas gana dažnai, bendrovės, atlikdamos įskaitymą, vis dar neretai padaro klaidų, kurios gali lemti vėliau kilusio teisminio ginčo pralaimėjimą.
1. Klaida: įskaitymo atlikimui...