Darbdavys išskaičiavo iš atlyginimo? Pasitikrinkite, ar tai padaryta teisėtai
Praktikoje pasitaiko, kai darbdaviai išskaičiuoja tam tikras sumas iš darbuotojo darbo užmokesčio, o tokių išskaitų priežastys būna įvairios, pavyzdžiui, išieškoti žalą, kurią darbuotojas padarė darbdaviui, susigrąžinti darbuotojui išmokėtas ir ne pagal paskirtį panaudotas tam tikras sumas ir pan.
Tačiau neretai išskaitos atliekamos ir kitais, t. y. ne įstatyme numatytais, atvejais, pavyzdžiui, siekiant išieškoti darbdavio išlaidas, patirtas darbuotojo mokymams. Šiame straipsnyje „Glimstedt“ vyresnysis teisininkas, advokatas Artūras...
Reikšmingiausių kasdienei praktikai 2023 m. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo darbo bylų apžvalga.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) toliau teikia aktualius išaiškinimus Darbo kodekso (DK) normų taikymo klausimais. 2023 m. kasacinis teismas nagrinėjo daug įdomių ir kasdienei praktikai svarbių bylų.
Tad, kaip ir kiekvienais metais, „Glimstedt“ vyresnysis teisininkas, advokatas Artūras Tukleris ir teisininkė Goda Dugnaitė, glaustai apžvelgia reikšmingiausius 2023 metais priimtus LAT išaiškinimus darbo bylose.
Išskaitos iš darbuotojo darbo užmokesčio
Vienoje iš bylų LAT nagrinėjo išskaitos iš darbo užmokesčio klausimą....
Kaip vadovui netapti bendrovės įkaitu?
A. Maliauskaitė - Embrektė GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Darbo teisė 2023-11-03
Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas (toliau – Akcinių bendrovių įstatymas) įtvirtina uždarosios akcinės bendrovės (bendrovės) vadovo teisę atsistatydinti pateikiant rašytinį atsistatydinimo pranešimą jį išrinkusiam bendrovės organui – valdybai, stebėtojų tarybai ar visuotiniam akcininkų susirinkimui.
Praktikoje susiduriama su situacijomis, kai vadovą paskyręs bendrovės organas delsia ar vengia tenkinti atsistatydinimo pareiškimą, atšaukti vadovą ir išrinkti naują vadovą. Tokia situacija taikoma išskirtine, tačiau į ją patekęs vadovas...
Maksimalių atostogų skaičiaus ribojimo labirintai.
GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai
Darbo teisė 2023-09-21
Prieš kelerius metus viešai jau diskutuota apie mistinę Darbo kodekso 127 str. 5 d., kuri nustato, kad „teisė pasinaudoti visomis ar dalimi kasmetinių atostogų (arba gauti piniginę kompensaciją už jas šio kodekso nustatytu atveju) prarandama praėjus trejiems metams nuo kalendorinių metų, kuriais buvo įgyta teisė į visos trukmės kasmetines atostogas, pabaigos, išskyrus atvejus, kai darbuotojas faktiškai negalėjo jomis pasinaudoti“.
„Mistine“ šią nuostatą vadinau todėl, kad buvo bent kelios galimos šios nuostatos taikymo ir aiškinimo...
IŠSKAITOS IŠ DARBO UŽMOKESČIO: DARBDAVIO TEISĖS IR PAREIGOS.
Nors pastaruoju metu išskaitas iš darbo užmokesčio reguliuojantys teisės aktai iš esmės nebuvo keičiami, tačiau temos aptarimas yra aktualus dėl to, kad vienos iš jautriausių situacijų, kai išskaitų iš darbo užmokesčio darymas yra galimas ir ginant darbdavio interesus būtinas, yra tos, kuriose sprendžiamas klausimas dėl darbuotojo veiksmais padarytos darbdaviui turtinės žalos dydžio.
Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 150 straipsnyje nustatyta, kad išskaitos iš darbo užmokesčio gali būti daromos tik šio kodekso ar kitų įstatymų...
Komandiruotės ir kilnojamojo pobūdžio darbas: skirtumai ir apmokestinimas
TRINITI JUREX
Darbo teisė 2015-07-02
Darbdaviams neretai kyla klausimas, kaip teisingai ir tinkamai įforminti darbuotojų išvykimus darbo funkcijoms atlikti į užsienį ar kitą Lietuvos miestą. Tokiais atvejais gali būti sudėtinga atskirti kilnojamojo pobūdžio darbo sąlygas nuo tarnybinėse komandiruotėse atliekamo darbo bei pasirinkti tinkamiausią variantą – darbuotojo darbo funkcijas labiausiai atitinkantį, teisės aktams neprieštaraujantį ir mokestine prasme palankiausią tiek darbuotojui, tiek ir darbdaviui.
Tarnybinė komandiruotė – tai darbdavio nurodymu darbo sutartimi sulygtos darbo funkcijos atlikimas, tarnybinio...
Ar susitarimas dėl nekonkuravimo teisėtas?
Advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontora VERUM
Darbo teisė 2015-02-02
Didėjant konkurencijai tarp verslininkų, komercines, technologines paslaptis ir kitą konfidencialią informaciją (know-how, klientų sąrašus, kainų politiką t.t.) vis dažniau siekiama apsaugoti darbdavio (verslininko) ir darbuotojo susitarimais dėl nekonkuravimo. Kad darbuotojas galėtų efektyviai vykdyti darbines funkcijas, jam patikima informacija, turinti ypatingą reikšmę verslo subjekto padėčiai rinkoje. Todėl nekonkuravimo sutartimi darbdavys užsitikrina, kad minėta informacija darbuotojui atliekant darbo sutartyje nustatytas funkcijas nebūtų panaudota priešingai jo interesams, o po darbo...