Byla 2-7335-797/2012
Dėl A. L. komercinės įmonės vadovo A. L. patraukimo atsakomybėn už antstolio reikalavimų nevykdymą

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Edita Kavaliauskienė, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo antstolio Arturo Bložės pareiškimą dėl A. L. komercinės įmonės vadovo A. L. patraukimo atsakomybėn už antstolio reikalavimų nevykdymą ir

Nustatė

2antstolis prašo teismo nubausti A. L. komercinės įmonės vadovą A. L., nes jis nevykdo antstolio reikalavimų dėl skolos išieškojimo iš skolininko darbo užmokesčio, taip pat patvarkymo dėl informacijos pateikimo.

3A. L. komercinės įmonei apie posėdį pranešta, prašymų negauta. Pagal www.kada.lt duomenis įmonės buveinės adresas nepasikeitęs.

4Pareiškimas tenkintinas.

5Iš pateiktos vykdomosios bylos matyti, kad antstolio Arturo Bložės kontora vykdo skolos išieškojimą iš skolininkės E. S. išieškotojui UAB ,,Moment Credit“. Į skolininkės darbovietę - A. L. komercinės įmonę 2012-01-05 buvo išsiųstas patvarkymas (14 v. b. l.) vykdyti vykdomąjį dokumentą dėl išieškojimo iš skolininkės darbo užmokesčio, kuriame nurodyta išskaičiuoti iš darbo užmokesčio ir pervesti į antstolio nurodytą depozitinę sąskaitą, tačiau iš byloje esančios informacijos matyti, kad išskaitų iš darbo užmokesčio negauta. Antstolis 2012-08-24 priėmė ir išsiuntė patvarkymą dėl informacijos pateikimo iš A. L. komercinės įmonės, tačiau antstolio reikalavimas taip pat neįvykdytas (35-36 v.b. l.).

6Už antstolio įpareigojimų nevykdymą jau kartą įmonės vadovas buvo baustas 300 Lt, tačiau iš byloje esančių duomenų matyti, kad antstolio įpareigojimai nevykdomi ir po to, kai buvo taikyta bauda (33 v. b. l.).

7Civilinio proceso kodekso 585 str. numato, kad asmeniui, kuris nevykdo antstolio reikalavimo ar kitaip kliudo antstoliui vykdyti vykdomuosius dokumentus, teismas turi teisę skirti iki 1000 Lt baudą už kiekvieną nevykdymo dieną. Teismui nepateiktas vadovo paaiškinimas, kodėl jis nevykdo, ar negali įvykdyti antstolio patvarkymų, byloje nėra duomenų, jog įmonės vadovas yra kitas asmuo (28 v. b. l.).

8Kadangi antstolio patvarkymų vadovas neįvykdė, nei antstoliui, nei teismui nenurodytos neįvykdymo priežastys, todėl taikytinos įstatyme numatytos poveikio priemonės, skirtina bauda, atsižvelgiant į tai, kad jau kartą buvo baustas už antstolio reikalavimų nevykdymą. Kadangi už juridinį asmenį atsakingas vadovas, bauda skirtina A. L. komercinės įmonės vadovui A. L. (Civilinio proceso kodekso 585, 733-734 str.).

9Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 585, 733-734 straipsniais, teismas

Nutarė

10pareiškimą tenkinti.

11Skirti A. L. komercinės įmonės vadovui A. L. (a. k. ( - ) 600 Lt (šešių šimtų litų) dydžio piniginę baudą.

12Nutartis per 7 d. nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, paduodant skundą Šiaulių miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai