Byla 2-3139-104/2013
Dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo
1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo komanditinės ūkinės bendrijos „Litcapital I“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo,
Nustatė
2ieškovas komanditinė ūkinė bendrija „Litcapital I“ prašo taikyti laikinąsias apsaugos priemones – atsakovams, UAB „3 RILL“ ir A. S., priklausančias UAB „Putokšlis“ paprastąsias vardines akcijas, o jų nepakankant ieškiniui (pranešimui apie arbitražą) – 1 000 000 Lt užtikrinti, areštuoti atsakovams priklausantį nekilnojamąjį turtą, o jo nesant atsakovams priklausantį kilnojamąjį turtą, banko sąskaitose esančias pinigines lėšas ar turtinės teises, priklausančias atsakovams ir esančias pas jį arba trečiuosius asmenis, įskaitant ir atsakovų turtą ir lėšas, esantį pas trečiuosius asmenis, neviršijant reikalaujamos sumos, uždraudžiant atlikti bet kokius veiksmus, susijusius su šiuo turtu ir turtinėmis teisėmis, išskyrus būtinus turto apsaugai bei išlaikymui, o areštavus pinigines lėšas, esančias atsakovų vardu banke, leisti jas naudoti privalomiems įsipareigojimams vykdyti bei atsiskaitymui su ieškovu. Nurodo, kad atsakovai pažeidė akcininkų sutartį, kurios 9.1 (a) punktas už atsakovų padarytus šios sutarties 4 str. pažeidimus numato 1 000 000 Lt baudą. Atsižvelgiant į tai ieškovas su pranešimu apie arbitražą kreipėsi į Vilniaus komercinio arbitražo teismą.
3Prašymą atsisakoma priimti.
4Lietuvos Respublikos komercinio arbitražo įstatymo 27 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad šalis turi teisę prašyti Vilniaus apygardos teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones iki arbitražinio nagrinėjimo pradžios arba iki arbitražo teismo sudarymo. Teismas šalies prašymu gali taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir po arbitražo teismo sudarymo.
5Teismas dalyvaujančių byloje ar kitų suinteresuotų asmenų prašymu gali taikyti laikinąsias apsaugos priemones, jeigu šie asmenys tikėtinai pagrindžia savo ieškinio reikalavimą ir nesiėmus šių priemonių teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti nebeįmanomas (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – Lietuvos Respublikos CPK) 144 straipsnio 1 dalis). Lietuvos Respublikos CPK 147 str. 1 d. nustatyta, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimas sprendžiamas tik išsprendus ieškinio, kuriame jas prašoma taikyti, priėmimo klausimą.
6Iš ieškovo teismui pateikto prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir jo priedų matyti, kad ieškinys, šiuo atveju pranešimas apie arbitražą Vilniaus komerciniame arbitražo teisme buvo gautas 2013 m. sausio 16 d. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad minėto pranešimo gavimas neįrodo pranešimo apie arbitražą priėmimo fakto. Ieškovas prašyme nurodo, kad Vilniaus komercinio arbitražo pirmininkas priėmė nutartį dėl ginčo perdavimo arbitražui, kas laikoma arbitražinio nagrinėjimo pradžia, tačiau objektyvių įrodymų, pagrindžiančių šią aplinkybę, t.y. Vilniaus komercinio arbitražo teismo pirmininko nutarties, teismui nepateikė. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad ieškovas nepateikė teismui ir Lietuvos Respublikos CPK 148 str. 3 d. reglamentuoto prašymo taikyti laikinąsias apsaugos priemones iki ieškinio padavimo.
7Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas aplinkybes, darytina išvada, kad ieškovo komanditinės ūkinės bendrijos „Litcapital I“ prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atsakovų UAB „3 RILL“ ir A. S. atžvilgiu yra nenagrinėtinas teisme.
8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 147 ir 290 straipsniais,
Nutarė
9atsisakyti priimti ieškovo komanditinės ūkinės bendrijos „Litcapital I“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.
10Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.