Byla B2-534-544/2015
Dėl bankroto iškėlimo atsakovei (duomenys neskelbtini) pagal (duomenys neskelbtini) pareiškimą, esant trečiajam asmeniui, nepareiškiančiam savarankiškų reikalavimų UAB (duomenys neskelbtini)

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Ramunė Čeknienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su pareiškėjo ( - ) prašymu įtraukti trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus, į bylą Nr. ( - ) dėl bankroto iškėlimo atsakovei ( - ) pagal ( - ) pareiškimą, esant trečiajam asmeniui, nepareiškiančiam savarankiškų reikalavimų UAB ( - ),

Nustatė

22015-03-23 iškelta civilinė byla Nr. ( - ) pagal ieškovės UAB ( - ) ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB ( - ).

32015-04-01 nutartimi prie šios bylos prijunta civilinė byla Nr. ( - ) pagal trečiojo asmens, nepareiškiančio savarankiškų reikalavimų, ieškovo pusėje UAB ( - ) prašymą iškelti bankroto bylą atsakovei (b. l. 68-69).

4Pareiškėjas VSDFV Utenos skyriaus pareiškė prašymą įtraukti jį į bylą trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus, ir iškelti atsakovei bankroto bylą. Todėl ji bylą trauktina į bylą trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus (CPK 46 str.). Pareiškėjas pateikė preliminarius įrodymus apie tai, kad yra atsakovės kreditorius, kad reikalavimas pradelstas. Susipažinus su bylų esme matyti, kad jos iš esmės yra vienarūšės, kreditoriai reikalavimus reiškia tai pačiai įmonei. Teismas, nustatęs, kad teismo žinioje yra kelios vienarūšės bylos, kuriose dalyvauja tos pačios šalys, arba pagal skirtingų ieškovų ieškinius tam pačiam atsakovui, gali sujungti tas bylas į vieną, kad jos būtų kartu išnagrinėtos, jeigu taip sujungus greičiau ir teisingiau bus išnagrinėti ginčai, taip pat tais atvejais, kai jose nagrinėjami reikalavimai susiję ir dėl to bylų negalima išnagrinėti skyrium. Teismo nuomone, šios aplinkybės nustatytos, nes bankroto bylą prašoma kelti tai pačiai įmonei, prie pareiškimo pridėti įrodymai, kurių visuma leis operatyviau, išsamiau ir teisingiau išnagrinėti klausimą. Pareiškėjo įtraukimas į bylą nesutrukdys klausimo išsprendimui, apie posėdžio laiką jam žinoma iš viešai skelbiamų duomenų.

5Vadovaujantis išdėstytu ir CPK 46, 136, 290 str., 291 str.

Nutarė

6Civilinę bylą Nr. ( - ) pagal pareiškėjo ( - ) pareiškimą įtraukti jį į civilinę bylą Nr. ( - ) trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus, prijungti prie Panevėžio apygardos teismo civilinės bylos Nr. ( - ) pagal ieškovo UAB ( - ) ieškinį atsakovei UAB ( - ), esant trečiajam asmeniui, nepareiškiančiam savarankiškų reikalavimų, ieškovės pusėje UAB ( - ), ir suteikti byloms bendrą Nr. ( - ).

7Į civilinę bylą Nr. ( - ) trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus, įtraukti ( - ).

8Išsiųsti dalyvaujantiems byloje asmenims šios nutarties kopiją, o UAB ( - ) - ir trečiojo asmens pareiškimo su priedais kopijas.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai