Byla 2-14230-947/2015
Dėl jurisdikcijos priėmimo klausimą

1Kauno apylinkės teismo teisėja Asta Žeromskytė - Stanienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prašymo dėl jurisdikcijos priėmimo klausimą,

Nustatė

2pareiškėja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2015 m. gegužės 8 d. pateikė Kauno apylinkės teismui prašymą dėl jurisdikcijos klausimo išsprendimo nepilnamečio vaiko globos klausimu.

3Prašymą atsisakytina priimti.

4Kauno apylinkės teismas 2014 m. birželio 17 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. N2-15286-918/2014 perėmė jurisdikciją iš Jungtinės Karalystės nepilnametės Lietuvos Respublikos pilietės globos byloje, tačiau duomenų, kad civilinė byla dėl nepilnametės globos būtų pradėta nėra. Iš pateiktų duomenų taip pat matyti, kad asmenų, norinčių vaiką globoti Lietuvoje, nėra, vaikas šiuo metu yra pas laikinuosius globėjus Jungtinėje Karalystėje, kurie nori tapti nuolatiniais vaiko globėjais. Dėl šios priežasties pareiškėja Kauno apylinkės teismui pateikė prašymą dėl jurisdikcijos klausimo išsprendimo mažamečio vaiko globos byloje.

5Lietuvos Respublikos civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo 122 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad Reglamento (EB) Nr. 2201/2003 dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimo ir vykdymo 15 straipsnyje ir 1996 m. spalio 19 d. Hagos konvencijos 8 ir 9 straipsniuose nurodytus prašymus dėl jurisdikcijos perėmimo iš užsienio valstybės teismo ir prašymus dėl jurisdikcijos perdavimo užsienio valstybės teismui nagrinėja Lietuvos apeliacinis teismas. Atsižvelgiant į nurodytą reglamentavimą, prašymas dėl jurisdikcijos perdavimo Jungtinės Karalystės teismui turi būti teikiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, todėl Kauno apylinkės teismas atsisako priimti pareiškėjos prašymą, kaip neteismingą Kauno apylinkės teismui (Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktas, Lietuvos Respublikos civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo 122 straipsnio 1 dalis).

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 290, 291 straipsniais,

Nutarė

7atsisakyti priimti pareiškėjos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prašymą kaip neteismingą Kauno apylinkės teismui.

8Teismo nutarties patvirtintą kopiją siųsti pareiškėjai.

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai