Byla 2-2573-896/2012
Dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Tomas Romeika, sekretoriaujant Reginai Knezevičienei, dalyvaujant ieškovei A. M., jos atstovei adv. S.Staniukynienei, atsakovui T. P., trečiojo asmens Marijampolės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos sk. atstovei G.Pajaujui, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės A. M. ieškinį atsakovui T. P. ir trečiajam asmeniui Marijampolės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos sk. dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo,

Nustatė

2Ieškovė prašo nustatyti, kad T. P., a.k. ( - ) yra M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) biologinis tėvas; priteisti iš atsakovo T. P., a.k. ( - ) nepilnametėms dukroms M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) materialinį išlaikymą kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 300 Lt nuo 2012-06-01 iki jų pilnametystės, indeksuojant šią sumą dėl infliacijos LR Vyriausybės nustatyta tvarka ir nustatant A. M., a.k. ( - ) uzufrukto teisę į šias lėšas; priteisti iš atsakovo T. P., a.k. ( - ) materialinio išlaikymo nepilnametėms dukroms M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) įsiskolinimą kiekvienai po 1800 Lt nustatant A. M., a.k. ( - ) uzufrukto teisę į šias lėšas, priteisti bylinėjimosi išlaidas.

3Šalys pateikė taikos sutartį, prašo ją patvirtinti. Atsakovas nurodo, kad sutinka, jog būtų nustatyta jo tėvystė.

4Trečiojo asmens Marijampolės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos sk. atstovas G.Pajaujis paaiškino, kad sudaryta taikos sutartis atitinka vaikų interesus.

5Ieškinys dalyje dėl tėvystės nustatymo tenkintinas. Civilinė byla dalyje dėl išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo priteisimo nutrauktina patvirtinant taikos sutartį.

6Įvertinus tai, jog atsakovas teismo posėdyje pripažino, kad jis yra nepilnamečių M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) biologinis tėvas, reikalavimas dėl atsakovo tėvystės nustatymo nepilnamečiams vaikams tenkintinas ir pripažintina, kad atsakovas yra nepilnamečių M. M. ir I. M. tėvas, o M. M. ir I. M. yra atsakovo dukros (CK 3.148 str., ( - ) str. 5 d., CPK 392 str.).

7Šalių sudarytos taikos sutarties sąlygos neprieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešam interesui, jos nepažeidžia šalių ar jų dukros interesų. Šalims žinomos, aiškios ir suprantamos taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo pasekmės, todėl taikos sutartis tvirtinama, o byla dalyje dėl išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo priteisimo nutraukiama (LR CK 6.985 str., LR CPK 42 str. 1 d., 2 d., 140 str. 3d., 294 str., 293 str. 1d. 5 p.).

8Bylą nutraukus dėl to, kad šalys sudarė taikos sutartį, iš atsakovo, remiantis LR CPK 96 str. 1 d., 87 str. 2 d., valstybei priteistinas 142 Lt žyminis mokestis už reikalavimą dėl tėvystės nustatymo ir 25 proc. žyminio mokesčio už reikalavimą dėl išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo priteisimo, t.y. 81 Lt ((600 Lt x 12 mėn.) + (1800 Lt x 2) x 3 proc. x 25 proc. = 81 Lt), iš viso 223 Lt.

9Atsižvelgiant į tai, kad LR Finansų ir Teisingumo ministrų 2011-11-07 įsakymu Nr. 1R-261/1K-355 nustatyta minimali valstybei priteistina bylinėjimosi išlaidų suma yra 10 litų, šioje byloje susidariusios 6,20 Lt išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, iš atsakovo valstybei nepriteistinos.

10Vadovaudamasis CPK 140 str. 3 d, 259, 268-270 str. teismas,

Nutarė

11Ieškinį dalyje dėl tėvystės nustatymo tenkinti.

12Pripažinti, kad T. P., a.k. ( - ) yra M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) biologinis tėvas, o M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) yra T. P., a.k. ( - ) dukros.

13Patvirtinti tarp ieškovės A. M., a.k. ( - ) ir atsakovo T. P., a.k. ( - ) sudarytą taikos sutartį:

  1. T. P., a.k. ( - ) pripažįsta, kad jis yra M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) biologinis tėvas.
  2. T. P., a.k. ( - ) mokės nepilnametėms dukroms M. M., a.k. 605011211631, ir I. M., a.k. ( - ) materialinį išlaikymą kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 300 Lt (tris šimtus litų) kiekvienai nuo 2012-06-01 iki jų pilnametystės, indeksuojant šią sumą dėl infliacijos LR Vyriausybės nustatyta tvarka ir nustatant A. M., a.k. ( - ) uzufrukto teisę į šias lėšas.
  3. T. P., a.k. ( - ) įsipareigoja A. M., a.k. ( - ) sumokėti išlaikymo nepilnametėms dukroms M. M., a.k. ( - ), ir I. M., a.k. ( - ) įsiskolinimą 1800 Lt (vieną tūkstantį aštuonis šimtus litų) per dvylika mėnesių nuo taikos sutarties įsigaliojimo dienos.
  4. Bylinėjimosi išlaidų sutarties šalys viena iš kitos nereikalauja.
  5. Šalys prašo teismą patvirtinti taikos sutartį ir bylą nutraukti.
  6. Taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo pasekmės šalims žinomos ir išaiškintos.
  7. Taikos sutartis sudaryta ir pasirašyta trimis egzemplioriais – po vieną šalims ir vienas teismui.

14Bylą dalyje dėl išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo priteisimo nutraukti.

15Priteisti iš T. P., a.k. ( - ) 223 Lt (du šimtus dvidešimt tris litus) žyminį valstybei.

16Per tris dienas nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos išsiųsti sprendimo patvirtintą kopiją civilinės metrikacijos įstaigai, įregistravusiai vaikų gimimą.

17Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai