Byla 2-354-474/2012
Dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška,

2sekretoriaujant Aurikai Lementauskienei,

3dalyvaujant ieškovui K. B.,

4ieškovo atstovui Jonui Petrikui,

5atsakovui G. N.,

6institucijos atstovui D. V.,

7viešame parengiamajame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjąs civilinę bylą pagal ieškovo K. B. ieškinį atsakovui G. N., institucijai duodančiai išvadą Kretingos rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo ir

Nustatė

8Dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo šalys sudarė taikos sutartį ir prašo ją patvirtinti. Sutartis tvirtintina, nes ji atitinka šalių interesus, neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, nepažeidžia trečiųjų asmenų teisių.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 42, 87, 140, 293 str. 1d. 5p., teismas

Nutarė

10Patvirtinti taikos sutartį, sudarytą 2012-04-17, kuria:

111. Nepilnamečių dukrų A. N., a.k. ( - ) ir I. N., a.k. ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su motina K. B., a.k. ( - ) jos gyvenamojoje vietoje.

122. Atsakovas G. N., a.k. ( - ) įsipareigoja mokėti nepilnamečių vaikų- dukrų A. N. ir I. N. išlaikymui po 250 (du šimtus penkiasdešimt) Lt per mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis kiekvienam vaikui nuo 2012-02-01 iki vaikų pilnametystės.

133. Ieškovė K. B. paskiriama nepilnamečių vaikų-A. N. ir I. N. išlaikymo lėšų tvarkytoja ir įsipareigoja šias lėšas skirti išimtinai vaikų poreikiams tenkinti.

144. Šalys susitaria, kad dukros A. N. ir I. N. bus auklėjamos bendru tėvų susitarimu, prisilaikant moralės normų. Motina K. B. įsipareigoja nekliudyti tėvui G. N. bendrauti su vaikais, ir dalyvauti juos auklėjant.

155. Šalys žino, kad teismas gali pagal vaiko, jo tėvo(motinos) arba valstybės vaiko teisių apsaugos institucijos ar prokuroro ieškinį sumažinti arba padidinti priteisto išlaikymo dydį, jeigu po teismo sprendimo, kurio priteistas išlaikymas, priėmimo iš esmės pasikeičia šalių turtinė padėtis.

166. Šalys žino, kad suinteresuota šalis gali kreiptis į teismą su prašymu išduoti vykdomąjį raštą, jeigu nevykdoma teismo patvirtinta taikos sutartis.

177. Šalys žino, kad vaiko išlaikymo periodinėmis išmokomis suma kasmet indeksuojama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją.

188. Šalys įsipareigoja sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąskaitą LT 24 730001011239400, juridinio asmens kodas-18865752, įmokos kodas- 5630, mokėjimo paskirtis- įmoka už suteiktą antrinę pagalba 432 Lt (keturis šimtus trisdešimt du) Lt už suteiktą antrinę teisinę pagalba lygiomis dalimis: K. B. sumoka 216 Lt, o G. N. sumoka 216 Lt.

199. Šalys patvirtina, kad joms žinomos ir suprantamos LR CPK 140 str. 3 d. nuostatos, kad šalys gali baigti bylą taikos sutartimi; 293 str. 1 d. 5 p. nuostatos, kad teismas nutraukia bylą, jeigu šalys sudarė taikos sutartį ir teismas ją patvirtino; 294 str. 2 d. nuostatos, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

20Bylą tarp šalių nutraukti.

21Nutartis per 7d. gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Kretingos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai