Byla 2-331-205/2012
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutarimu

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėja Virginija Jurkštienė, žodinio proceso tvarka nagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų Š. M. ir L. M. prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutarimu.

2Teismas, išnagrinėjęs šią civilinę bylą,

Nustatė

3Pasvalio rajono apylinkės teisme buvo gautas ieškovo Š. M. ieškinys atsakovei L. M. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo su juo tvarkos nustatymo, išlaikymo priteisimo bei L. M. priešieškinys ieškovui Š. M. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. 2012-05-21 Š. M. ir L. M. pateikė teismui prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutarimu, kuriame nurodė, kad santuoka tarp pareiškėjų sudaryta ( - ) Panevėžio miesto civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 506. Santuokoje ( - )gimė duktė K. M.. Sutuoktiniai daugiau kaip vienerius metus negyvena kartu ir neveda bendro ūkio. Kiekvienas gyvena atskirai ir atskirą gyvenimą. Santuokiniai ryšiai nutrūkę. Prašo bylą nagrinėti ypatingosios teisenos tvarka, netaikyti sutuoktinių sutaikymo procedūros, santuokos iširimo priežastis - charakterių nesuderinamumas, nesutarimai dėl bendro ūkio vedimo, pasiskirstymo pareigomis. Prašo patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių.

4Prašymas tenkintinas.

5Pareiškėjai Š. M. ir L. M. pateikė teismui abiejų pasirašytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, savo turiniu atitinkančią visus LR CK 3.53 straipsnio 3 dalyje keliamus tokioms sutartims reikalavimus ir aptariančią jų santykius - pagrindines teises ir pareigas po ištuokos. Pateikta santuokos nutraukimo pasekmių sutartis tvirtintina, nes neprieštarauja viešajai tvarkai, nepažeidžia nei vieno iš sutuoktinių teisių ir teisėtų interesų. Byloje nustatyti LR CK 3.53 straipsnio 1 ir 2 dalyse, 3.54 straipsnio 4 dalyje numatyti santuokos nutraukimo pagrindai, kuriais remdamasis teismas preziumuoja, kad šalių santuoka faktiškai yra iširusi. Sutuoktiniai kartu nebegyvena ir nebegalima tikėtis, jog kada nors gyvens kartu, nes abu reikalauja nagrinėti bylą iš esmės ir santuoką nutraukti.

6Pareiškėjui Š. M. grąžinti 139 litus sumokėto žyminio mokesčio (CPK83 str.1 d.12 p.).

7Iš pareiškėjų priteistinos bylinėjimosi išlaidos (LR CPK 88 str. 1 d. 3 p., 96 str.).

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 541 str., CK 3.51str., 3.53 str.,

Nutarė

9Prašymą tenkinti.

10Nutraukti santuoką, įregistruotą ( - ) tarp L. M. (a. k. ( - ), gim. ( - )) ir Š. M. (a. k. ( - ), gim. ( - )) Panevėžio miesto civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 506, bendru sutuoktinių sutarimu.

11Patvirtinti tarp L. M. ir Š. M. sudarytą santuokos nutraukimo bendru sutuoktinių sutarimu sutartį pagal kurią pareiškėjai susitaria:

  1. Nustatyti nepilnametės dukters K. M., gimusios ( - ), gyvenamąją vietą su motina, L. M.;
  2. Nustatyti bendravimo su nepilnamete K. M., asmens kodas ( - ) bendravimo tvarka:
  1. 2012 m. birželio – liepos mėn. laikotarpyje tėvas Š. M. bendrauja su dukra K. M. kiekvieno mėnesio kas antrą savaitgalį, motinai L. M. 11 val. perduodant dukrą tėvui Š. M. P. mieste jų iš anksto sutartoje vietoje ir pasiimant dukrą iš tėvo 17 val. Panevėžio mieste jų sutartoje vietoje;
  2. nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d. tėvas Š. M. bendrauja su dukra K. M. kiekvieno mėnesio kas antrą savaitgalį, paimant dukrą iš motinos L. M. gyvenamosios vietos penktadienį nuo 18 val. iki 19 val. ir grąžinant dukrą į jos gyvenamąją vietą sekmadienį iki 18 val.;
  3. kitomis savaitės dienomis Š. M. turi teisę bendrauti su dukra K. M. jos gyvenamojoje vietoje iš anksto tėvų sutartomis dienomis ir laiku;
  4. apie tai, jog negali nurodytą savaitgalį bendrauti su dukra Š. M. įsipareigoja ne vėliau kaip prieš vieną dieną informuoti vaiko motiną L. M.;
  5. apie tai, kad vaiko motina negali sudaryti sąlygų vaiko tėvui bendrauti su dukra (liga, išvykimas ir kitos svarbios priežastys) nurodytą savaitgalį L. M. įsipareigoja ne vėliau kaip prieš vieną dieną informuoti vaiko tėvą Š. M.;
  6. kas antrais metais šv. Velykų ir šv. Kalėdų dienomis dukra K. M. lieka su motina L. M., kitais metais dukra šias šventes švenčia kartu su tėvu Š. M., pradžią nustatant, kad 2012 m. šv. Kalėdų laikotarpyje dukra K. M. būna su motina L. M., 2013 m. šv. Velykų laikotarpyje - būna su tėvu Š. M.

124. Š. M. nepilnametei dukrai K. M. teikia materialinį išlaikymą 350 litų kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis iki pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją.

135. L. M. ir Š. M. yra abu darbingi ir vienas iš kito išlaikymo nereikalauja.

146. L. M. ir Š. M. sutarė, kad vienas kitam jokių turtinių pretenzijų neturi.

157. L. M. ir Š. M. sutarė, kad po santuokos nutraukimo lieka jų pavardės: žmonai – R., vyrui – M.

168. L. M. ir Š. M. pareiškė, kad jiems abiems yra žinoma, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms (vieno sutuoktinio liga, nedarbingumas ir pan.) buvę sutuoktiniai arba bet kuris iš jų gali kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo.

17Pareiškėjui Š. M. grąžinti 139 litus sumokėto žyminio mokesčio pagal 2011-11-15 mokėjimo patvirtinimą, įmokos kodas 5660.

18Priteisti iš Š. M. (a. k. ( - )) 37,50 Lt pašto išlaidų valstybės naudai.

19Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui per Pasvalio rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai