Byla 2A-71/2010

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Danutės Milašienės, Konstantino Gurino (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Donato Šerno, sekretoriaujant Ingai Jurgaitienei, viešame teismo posėdyje apeliacine tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo A. R. ir trečiojo asmens R. S. apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. vasario 5 d. sprendimo, kuriuo atmesti ieškovo ir trečiojo asmens skundai dėl kreditorių susirinkimo ir jo sprendimų teisėtumo, civilinėje byloje Nr. 2-1108-258/2009.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Vilniaus apygardos teismas 2005 m. kovo 17 d. nutartimi UAB ,,Revi“ iškėlė bankroto bylą.

4BUAB „Revi“ kreditorius R. S. 2008 m. liepos 31 d. teismui pateikė skundą, kuriuo prašė teismo pripažinti 2008 m. liepos 14 d. kreditorių susirinkimo protokolą negaliojančiu. Be to, BUAB ,,Revi“ kreditorius A. R. 2008 m. rugpjūčio 4 d. teismui pateikė skundą dėl 2008 m. liepos 14 d. įvykusio BUAB „Revi“ kreditorių susirinkimo priimtų nutarimų bei prašė pripažinti nutarimus negaliojančiais ir neteisėtais nuo jų priėmimo momento.

5Vilniaus apygardos teismas 2009 m.vasario 5 d. sprendimu BUAB „Revi“ kreditorių A. R. ir R. S. skundus dėl BUAB ,,Revi“ 2008 m. liepos 14 d. kreditorių susirinkimo ir jo sprendimų teisėtumo atmetė.

6BUAB „Revi“ kreditoriai A. R. ir R. S. pateikė apeliacinius skundus, kuriais prašė Vilniaus apygardos teismo 2009 m. vasario 5 d. sprendimą panaikinti ir klausimą išspręsti iš esmės – pripažinti 2008 m. liepos 14 d. BUAB ,,Revi“ kreditorių susirinkimą ir jo nutarimus neteisėtais.

7Bylos nagrinėjimo apeliacinės instancijos teisme metu 2010 m. vasario 26 d. buvo gauti apeliantų A. R. ir R. S. pareiškimai dėl apeliacinių skundų atsisakymo. Pareiškėjai nurodė, kad bylos šalys, kiti suinteresuoti asmenys ir jų įgalioti atstovai 2010 m. vasario 8 d. sudarė taikos sutartį, kuria išsprendė tarp jų bei su jomis susijusių, jų pavedimu ar kitais pagrindais kartu su jomis veikiančių asmenų tarpusavio teisinius ginčus. Ši taikos sutartis buvo patvirtinta Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2010 m. vasario 17 d. nutartimi, kuri yra įsiteisėjusi. Apeliantai patvirtino, kad jiems yra žinomi apeliacinio skundų atsisakymo padariniai (CPK 308 str. 3 d.).

8Apeliacinis procesas nutrauktinas.

9Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio pirmoje dalyje numatyta, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę šio skundo atsisakyti iki baigiamųjų kalbų. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei yra CPK 42 straipsnio antrojoje dalyje numatytos sąlygos, tai yra, jei atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui. Apeliacinio skundo atsisakęs asmuo jį paduoti pakartotinai neturi teisės (CPK 308 str. 3 d.).

10Teisėjų kolegija konstatuoja, kad apeliantų A. R. ir R. S. apeliacinių skundų atsisakymai įstatymui neprieštarauja, pateikti iki baigiamųjų kalbų. Bylos medžiagoje nėra duomenų, kad minėti atsisakymai pažeidžia kieno nors teises ar įstatymo saugomus interesus arba prieštarauja viešajam interesui. Pareiškimuose, kuriais atsisakoma nuo apeliacinių skundų, nurodyta, kad šio procesinio veiksmo pasekmės apeliantams yra žinomos, todėl teisėjų kolegija sprendžia, kad apeliacinių skundų atsisakymai priimtini, o apeliacinis procesas dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. vasario 5 d. sprendimo nutrauktinas (CPK 308 str. 2 d.).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsnio antrąja dalimi,

Nutarė

12Priimti apeliantų atsisakymus nuo apeliacinių skundų ir apeliacinį procesą pagal BUAB „Revi“ kreditorių A. R. ir R. S. apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. vasario 5 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-1108-258/2009 nutraukti.

Proceso dalyviai