Byla 2-808-351/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Virgina Pankauskienė, sekretoriaujant Gintei Vingytei, dalyvaujant pareiškėjui V. D. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal pareiškėjo V. D. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Valstybinei mokesčių inspekcijai, A. D., R. D., V. D., V. D. ir E. D. dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2Pareiškėjas prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad jis po savo dėdės A. S. R. mirties ( - ) likusį palikimą priėmė ir jį valdo. Nurodė, kad pareiškėjas padėjo jo motinos A. O. D. vieninteliam broliui A. S. R. prižiūrėti pastatus ir dirbti žemę bei po A. S. R. mirties ( - ) pareiškėjas toliau rūpinosi likusiais pastatais ir namų valda, sudėjo naujus langus. A. S. R. nebuvo vedęs ir vaikų neturėjo. Suinteresuoti asmenys pareiškėjo broliai A. D., R. D., V. D., V. D. ir E. D. į A. S. R. palikimą nepretenduoja ir neprieštarauja, kad paveldėtų pareiškėjas.

3Suinteresuoti asmenys A. D., R. D., V. D., V. D. ir E. D. į teismo posėdį neatvyko, jiems apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką pranešta tinkamai, gauti rašytiniai prašymai bylą negrinėti jiems nedalyvaujant nurodo, kad pareiškimui neprieštarauja.

4Suinteresuoto asmens Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas į teismo posėdį neatvyko, apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką pranešta tinkamai. Atsiliepime nurodo, kad pareiškimas dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo nepagrįstas, nes pateikti įrodymai neišsamūs.

5Byla nagrinėtina iš esmės (CPK 443 str. 5 d.).

6Pareiškimas tenkintinas.

7Iš pareiškėjo parodymų, kitos byloje esančios medžiagos matyti, kad po pareiškėjo V. D. motinos A. O. D. (b. l. 8), mirusios ( - ) (b. l. 5), brolio A. S. R. mirties ( - ) (b. l. 6) pareiškėjas jo palikimą priėmė, faktiškai pradėdamas jo likusį turtą valdyti, rūpinosi turtu kaip savu, tačiau į notarą dėl palikimo priėmimo nesikreipė. Šias aplinkybes patvirtino notarų biuro išduotos pažymos, kad po A. S. R. mirties įpėdiniai dėl palikimo priėmimo nesikreipė, paveldėjimo bylos neužvestos, paveldėjimo teisės liudijimai niekam neišduoti (b. l. 32, 35, 36). Esant šiems įrodymams nustatytinas juridinę reikšmę turintis faktas paveldėjimo teisės liudijimo gavimui, kad po A. S. R. mirties ( - ) palikimą priėmė ir iki šiol valdo V. D. (CPK 444 str. 2 d. 8 p.).

8Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 259 str., 260 str., 270 str., 448 str.,

Nutarė

9Pareiškimą patenkinti.

10Nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą paveldėjimo tikslu, kad po A. S. R., asmens kodas ( - ) mirties ( - ) palikimą priėmė ir faktiškai valdo V. D., asmens kodas ( - )

11Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai