Byla 2-1341-459/2011
Dėl tėvystės nuginčijimo

1Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Andrulienė, Sekretoriaujant Giedrei Juozapaitienei, Dalyvaujant ieškovui V. R., Jo atstovui advokatui Alfonsui Daukantui, Atsakovui V. G., Trečiajam asmeniui I. G., Trečiojo asmens atstovei advokatei Vandai Laukevičienei, Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovei Vidai Pocienei, Viešame teismo posėdyje nagrinėdama civilinę bylą pagal ieškovo V. R. patikslintą ieškinį atsakovui V. G., trečiajam asmeniui I. G. ir Valstybės institucijai duodančiai išvadą Šiaulių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nuginčijimo

Nustatė

2Ieškovas V. R. ir atsakovas V. G. pareiškė, kad sudarė 2011 m. lapkričio 10 d. taikos sutartį, kurioje nurodė, kad susitaria dėl ginčo esmės ir prašo šią sutartį patvirtinti, o civilinę bylą nutraukti.

3Kadangi taikos sutartis nepažeidžia šalių teisių bei valstybės interesų, taikos sutartis patvirtintina ir civilinė byla nutrauktina.

4Šalys sutartyje užtikrino, kad joms yra išaiškintos ir žinomos LR CPK 293 str. ir 294 str. numatytos taikos sudarymo ir bylos nutraukimo pasekmės. Šalys sutartyje pareiškė, jog žino, kad teismo patvirtinta taikos sutartis turi jos šalims galutinę sprendimo galią. Sutarties šalys pareiškia, kad ši sutartis yra perskaityta, suprasta dėl teisinių pasekmių priimta ir pasirašyta, kaip atitinkanti jų valią. Sutarties šalims buvo sudaryta galimybė dėl sutarties teisinių pasekmių pasikonsultuoti su savo teisės patarėju ir jos šia galimybe pasinaudojo, o jei nepasinaudojo, tai padarė sąmoningai.

5Kadangi ieškovui 2011-07-05 sprendimu yra suteikta antrinė teisinė pagalba apmokant 100 procentų jos išlaidų (LR Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo 20 str. ir LR CPK 88 str. 1 d.), jį atstovavo Šiaulių Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos paskirtas advokatas, todėl bylinėjimosi išlaidos iš jo nepriteistinos.

6Iš atsakovo valstybei priteistinos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu (LR CPK 88 str. 1 d. 3 p.). Kadangi šalys iki bylos nagrinėjimo iš esmės pabaigos sudarė taikos sutartį, iš atsakovo priteistina tik 25 procentai valstybei mokėtino žyminio mokesčio.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 88 str. 1 d., 290 str. 2 d., 3 d., 291 str., 293 str. 1 d.5 p., 294 str., 295 str., teismas

Nutarė

8Patvirtinti 2011 m. lapkričio 10 d. taikos sutartį, sudarytą tarp ieškovo V. R., asmens kodas ( - ) gyvenančio ( - ), Šiaulių rajone ir atsakovo V. G., asmens kodas ( - ) gyvenančio ( - ) Šiaulių rajone.

9Pagal šią sutartį nustatyti sekančiai:

10Atsakovas V. G. pripažįsta ieškovo V. R. ieškinį dėl vaiko M. G., gimusio ( - ), tėvystės nuginčijimo ir sutinka, vaiko gimimo liudijime, išduotame ( - ) duomenis apie jo tėvystę įraše Nr. ( - ) panaikinti, o ieškovas V. R. priima atsakovo V. G. ieškinio pripažinimą.

11Ieškovas V. R. atsisako savo reikalavimų atsakovui V. G..

12Šalys pasilieka kiekviena prie savo turėtų bylinėjimosi išlaidų.

13Atsakovas sumoka valstybei pašto išlaidas.

14Civilinę bylą Nr. 2-1341-459/2011 pagal ieškovo V. R. patikslintą ieškinį atsakovui V. G., trečiajam asmeniui I. G. ir Valstybės institucijai duodančiai išvadą Šiaulių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nuginčijimo, nutraukti.

15Priteisti iš atsakovo V. G. 41,30 Lt (keturiasdešimt vieną litą 30 ct) valstybei, išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu.

16Priteisti iš atsakovo V. G. 35,00 Lt (trisdešimt penkis litus 00 ct), t. y. 25 procentus žyminio mokesčio valstybei.

17Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu, Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai