Byla eB2-908-260/2016
Dėl bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Rastameda“ pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo teisėjas Raimondas Buzelis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs klausimą dėl bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Rastameda“ pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto,

Nustatė

2bankrutuojančios UAB „Rastameda“ bankroto administratorė teismui pateikė prašymą pripažinti įmonę bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Prašymas tenkintinas.

4Kauno apygardos teismo 2015 m. rugsėjo 21 d. nutartimi UAB „Rastameda“ iškelta bankroto byla, 2016 m. sausio 28 d. nutartimi patvirtintas bankrutuojančios įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas.

5Vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo 30 straipsnio 2 dalimi, teismas pripažįsta įmonę bankrutavusia ir priima nutartį ją likviduoti, jeigu per 3 mėnesius nuo nutarties patvirtinti kreditorių reikalavimus įsiteisėjimo dienos nebuvo priimta nutartis dėl taikos sutarties sudarymo. Teismas, gavęs kreditorių susirinkimo siūlymą taikyti likvidavimo procedūrą anksčiau nei per 3 mėnesius nuo nutarties patvirtinti kreditorinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos, turi nedelsdamas spręsti klausimą dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia ir jos likvidavimo.

6Į bylą teismui pateiktas 2016 m. balandžio 11 d. įvykusio įmonės kreditorių susirinkimo protokolas patvirtina, kad 8 nutarimu susirinkime dalyvavę kreditoriai 52,75 procentų visų susirinkime dalyvavusių kreditorių balsų dauguma nutarė įgalioti bankroto administratorę kreiptis į teismą dėl UAB „Rastameda“ pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Atsižvelgiant į tai, kad pasiūlymų iš įmonės kreditorių ir akcininkų dėl taikos sutarties sudarymo, įmonės veiklos ar mokumo atstatymo negauta, kreditoriai neatsisakė savo finansinių reikalavimų, taikos sutartis nesudaryta, įmonės mokumas neatstatytas, bankrutuojanti UAB „Rastameda“ pripažintina bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto (Įmonių bankroto įstatymo 30 str.).

7Pripažinus UAB „Rastameda“ bankrutavusia, nustatytina, kad bendrovė likviduotina Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka. Kartu patikslintini įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26, 30, 31 ir 32 straipsniais, teismas

Nutarė

9prašymą tenkinti.

10Pripažinti bankrutuojančią uždarąją akcinę bendrovę „Rastameda“ (juridinio asmens kodas 301752539) bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

11Nurodyti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Rastameda“ bankroto administratorei, kad ji privalo atlikti įmonės likvidatoriaus funkcijas Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

12Patikslinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Rastameda“ kreditorius ir jų finansinius reikalavimus:

13Antros eilės kreditoriai ir jų finansiniai reikalavimai:

  1. Valstybinė mokesčių inspekcija prie

14Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – 6 907,95 Eur;

  1. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyrius – 6 725,46 Eur.

15Trečios eilės kreditoriai ir jų finansiniai reikalavimai:

161. Antstolė A. L. – 227,04 Eur;

172. J. J. gamybinė komercijos įmonė „Čeko“ – 776,48 Eur;

  1. UAB „Livena“ – 2 234,63 Eur;
  2. UAB „Omnitel“ – 1 249,16 Eur;
  3. UAB „Stora Enso Lietuva“ – 16 686,10 Eur.

18Pavesti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Rastameda“ bankroto administratorei su šia nutartimi supažindinti šios bankrutavusios įmonės kreditorius.

19Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai