Byla 2FB-1752-840/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėja Joana Kvaselytė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo R. K. pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą ir

Nustatė

2Pareiškėjas R. K. kreipėsi į teismą prašydamas iškelti jam bankroto bylą.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Pareiškimai dėl bankroto bylos fiziniams asmenims iškėlimo yra paduodami Lietuvos Respublikos CPK nustatyta tvarka (Fizinių asmenų bankroto įstatymo 4 str. 1 d.).

5Pagal Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 3 p. teismas privalo atsisakyti priimti pareiškimą jeigu suinteresuotas asmuo, kreipęsis į teismą, nesilaikė tai bylų kategorijai įstatymų nustatytos išankstinio ginčų sprendimo ne teisme tvarkos.

6Pagal Fizinių asmenų bankroto įstatymo 4 str. 2 d. fizinis asmuo, ketindamas pateikti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo, privalo ne vėliau kaip prieš mėnesį iki pareiškimo iškelti bankroto bylą pateikimo dienos apie tai raštu pranešti visiems kreditoriams.

7Nagrinėjamu atveju pareiškėjas R. K. apie ketinimą pateikti teismui pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo neprašė kreditoriams Maxima LT, UAB ir BUAB „Makota“. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad antstolio, vykdančio išieškojimus šiems kreditoriams, informavimas nelaikytinas tinkamu kreditorių informavimu Fizinių asmenų bankroto įstatymo prasme.

8Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, pareiškėjo R. K. pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 3 p.).

9Teismo atsisakymas priimti pareiškėjo pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo nekliudo vėl kreiptis į teismą, jei yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti pareiškimą (Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 3 dalis).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 3 p., 290-291 str., teismas

Nutarė

11Atsisakyti priimti pareiškėjo R. K. pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo.

12Ši nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai