Byla 2-1674-971/2014
Dėl žalos atlyginimo priėmimo klausimą

1Telšių rajono apylinkės teismo teisėja Kristina Sušinskaitė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus ieškinio atsakovams A. Š., S. J., BUAB „Samanėlė“ dėl žalos atlyginimo priėmimo klausimą,

Nustatė

22014-07-25 Telšių rajono apylinkės teisme gautas ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus ieškinys atsakovams A. Š., S. J., BUAB „Samanėlė“ dėl 167 943,00 Lt žalos atlyginimo.

3Lietuvos Respublikos CPK 27 straipsnio 1 punkte numatyta, kad civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip 150 000,00 Lt, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo nagrinėja apygardos teismai, kaip pirmos instancijos teismai. Kaip matyti iš ieškinio turinio, byla yra dėl padarytos turtinės žalos atlyginimo ir ieškinio suma viršija 150 000,00 Lt, todėl ši civilinė byla neteisminga Telšių rajono apylinkės teismui. Be to, vienas iš atsakovų, kuriam pareikšti turtiniai reikalavimai, yra bankrutuojanti įmonė, todėl byla turi būti perduota bankroto bylą nagrinėjančiam teismui (CPK 163 str. 5 p., 34 str. 2 d. 5 p.).

4Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, darytina išvada, kad ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus ieškinys atsakovams A. Š., S. J., BUAB „Samanėlė“ paduotas pažeidžiant teismingumo taisykles, todėl jį atsisakytina priimti Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punkte numatytu pagrindu, kaip neteismingą Telšių rajono apylinkės teismui. Ieškovas su ieškiniu turi kreiptis į Šiaulių apygardos teismą (CPK 137 str. 3 d.).

5Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290 - 291 straipsniais,

Nutarė

6atsisakyti priimti ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus ieškinį atsakovams A. Š., S. J., BUAB „Samanėlė“ dėl žalos atlyginimo ir kartu su priedais grąžinti ieškinį padavusiam asmeniui.

7Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai