Byla 2-5932-867/2019
Dėl skolos priteisimo, priėmimo klausimą

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėja Inga Sakalauskaitė,

2rašytinio proceso tvarka išsprendė ieškovės Palangos kredito unijos ieškinio atsakovams S. M., A. A., R. M. dėl skolos priteisimo, priėmimo klausimą.

3Teismas

Nustatė

4ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama solidariai iš atsakovų priteisti 4 868,52 Eur skolą, 72,85 Eur delspinigius, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą už laikotarpį nuo civilinės bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

5Teismas 2019 m. balandžio 30 d. nutartimi nustatė ieškovei septynių kalendorinių dienų terminą ieškinio trūkumams pašalinti. Teismo nutarties dėl ieškinio trūkumų pašalinimo ieškovei buvo siunčiama per EPP ir registruotu paštu ir įteikta 2019 m. gegužės 6 d.

6Ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

7Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 115 straipsnio 3 dalis numato, kad jeigu dalyvaujantis byloje asmuo, pateikęs procesinį dokumentą, pagal teismo nurodymus ir nustatytu terminu nepašalina trūkumų, procesinis dokumentas laikomas nepaduotu ir ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo termino trūkumams pašalinti pabaigos dienos teisėjo nutartimi kartu su priedais grąžinamas jį padavusiam asmeniui.

8Nustatyta, kad terminas ieškinio trūkumams pašalinti baigėsi 2019 m. gegužės 13 d.

9CPK 7 straipsnio 2 dalis numato šalių pareigą sąžiningai naudotis ir nepiktnaudžiauti jiems priklausančiomis procesinėmis teisėmis, rūpintis greitu bylos išnagrinėjimu, rūpestingai ir laiku, atsižvelgdami į proceso eigą, pateikti teismui įrodymus ir argumentus, kuriais grindžiami jų reikalavimai ar atsikirtimai.

10Atsižvelgiant į tai, kad ieškovė per teismo nustatytą terminą nepašalino ieškinio trūkumų ir teismui nepateikė prašymo pratęsti šio termino, darytina išvada, kad ieškovė nepašalino ieškinio trūkumų, todėl yra pagrindas ieškovės ieškinį laikyti nepaduotu ir grąžinti ieškovei (Lietuvos Respublikos CPK 115 straipsnio 3 dalis).

11Išaiškinti, kad ši teismo nutartis neužkerta kelio ištaisius trūkumus kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka.

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115, 290 - 291 straipsniais, teismas

Nutarė

13ieškovės Palangos kredito unijos ieškinį atsakovams S. M., A. A., R. M. dėl skolos priteisimo, laikyti nepaduotu ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

14Ieškovei nutarties kopiją siųsti per EPP ir registruotu paštu.

15Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.

Proceso dalyviai