Byla 2-1882-776/2011
Dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo

1Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjas Erminijus Baziulis, rašytinio proceso tvarka, susipažinęs su ieškovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ieškiniu atsakovui V. U. dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo,

Nustatė

2Ieškovas Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pateikė teismui ieškinį dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto atlyginimo iš atsakovo V. U.

3Vadovaujantis LR CPK 29 str., ieškinys pateikiamas pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Juridiniam asmeniui ieškinys pateikiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre.

4Kadangi ieškovo pareiga nurodyti atsakovo tikslų adresą, ir pateikiant ieškinį nurodoma, kad V. U. gyvenamoji vieta yra ( - ) todėl atsisakytina priimti Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovui V. U. dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo, kaip neteismingą Šiaulių rajono apylinkės teismui, kadangi vadovaujantis LR CPK 29 str., ieškinys turi būti pateiktas Radviliškio rajono apylinkės teismui.

5Ieškovas, pateikdamas ieškinį, Šiaulių rajono apylinkės teismui, nenurodė jokių kreipimosi į Šiaulių rajono apylinkės teismą pagrindų ar tarpusavio rašytinio susitarimo dėl teritorinio bylos teismingumo pakeitimo (LR CPK 32 str. 1 d.).

6Be to, iš pateikto ieškinio ir dokumentų, pateiktų prie ieškinio, neaišku ar ieškovas nori kreiptis su ieškiniu į teismą ar prašo pripažinti civiliniu ieškovu baudžiamojoje byloje ikiteisminio tyrimo metu.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 29 str., 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 5 d.,

Nutarė

8Atsisakyti priimti ieškovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovui V. U. dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo, kaip neteismingą Šiaulių rajono apylinkės teismui, nurodant jog ieškovas turi kreiptis į Radviliškio rajono apylinkės teismą.

9Ši nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai