Byla 2-1970-641/2011
Dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo

1Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėja Rasa Milvydaitė,

2rašytinio proceso tvarka pasirengimo nagrinėti bylą teisme metu susipažinusi su ieškovo VSDFV Šiaulių skyriaus ieškiniu atsakovei Šiaulių apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai, trečiajam asmeniui Swedbank AB dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo,

Nustatė

32011-11-10 Šiaulių rajono apylinkės teisme buvo priimtas ieškovo VSDFV Šiaulių skyriaus ieškinys atsakovei Šiaulių apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai, trečiajam asmeniui Swedbank AB dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo. Pasirengimo nagrinėti bylą metu nustatyta, kad ieškovas VSDFV Šiaulių skyrius ieškinį dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo Šiaulių rajono apylinkės teismui pareiškė remdamasis išimtiniu teismingumu, t.y. CPK 31 str. 2 d. pagrindu (bl.l. 2). Išimtinis teritorinis teismingumas reiškia, kad yra įstatymo įsakmiai nurodytas teismas, kuris turi nagrinėti bylą ir šios taisyklės pažeidimas yra absoliutus sprendimo negaliojimo pagrindas. CPK 31 str. 2 d. įtvirtina taisyklę, kad palikėjo kreditorių ieškiniai, pareikšti prieš įpėdiniams priimant palikimą, yra teismingi palikimo ar pagrindinės jo dalies buvimo vietos teismui, tačiau ši taisyklė taikoma reiškiant ieškinius tik CK 5.63 str. pagrindu. Kadangi šiuo atveju ieškinys reiškiamas ne CK 5.63 str. pagrindu ir ne įpėdiniui, o, CK 6.237 str. 1 d. pagrindu, valstybės interesus atstovaujančiai Šiaulių apskrities Valstybinė mokesčių inspekcijai (juridinio asmens kodas ( - ), buveinė- Vilniaus g. 265, 76337 Šiauliai) dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo, todėl konstatuotina, jog šiuo atveju išimtinis teismingumas yra negalimas ir bylos teisme gavimo dieną (2011-11-09) ieškinys buvo paduotas Šiaulių rajono apylinkės teismui pažeidžiant teismingumo taisykles. Kadangi iškėlus bylą teisme paaiškėjo, kad ji buvo priimta pažeidžiant teismingumo taisykles, todėl byla pagal teismingumą perduotina nagrinėti Šiaulių miesto apylinkės teismui (LR CPK 34 str. 2 d. 4 p.).

4Teismas, vadovaudamasis LR CPK 34 str. 1 d., 2 d. 4 p., 290-291 str.,

Nutarė

5Civilinę bylą Nr. 2-1970-641/2011 iškeltą pagal ieškovo VSDFV Šiaulių skyriaus ieškinį atsakovei Šiaulių apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai, trečiajam asmeniui Swedbank AB dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo, perduoti nagrinėti pagal teismingumą Šiaulių miesto apylinkės teismui.

6Dėl šios nutarties per 7 dienas gali būti duodamas atskirasis skundas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai