Byla A2.8.-64-500/2009

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas A.Švedavičius, dalyvaujant V. S. Pasvalio rajono apylinkės teisme išnagrinėjęs V. S. (a/k ( - )), gim. ( - ), lietuvės, Lietuvos Respublikos pilietės, aukštesniojo išsilavinimo, ištekėjusios, nedirbančios, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą

Nustatė

2V. S. įvykdė akcizais apmokestinamų prekių laikymo tvarkos pažeidimą, o būtent tiksliai nenustatytu laiku ir nenustatytoje vietoje iš nenustatyto asmens neteisėtai įgijo ir iki 2008m. birželio mėn. 28d. savo namuose ( - ) neteisėtai laikė 98 vnt. pakelių cigarečių „Saint George Lights“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, 10 vnt. pakelių cigarečių „Leningrad“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, 42 vnt. pakelių cigarečių „Prima“ su Rusijos Federacijos banderolėmis ir 30 vnt. pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, kurių bendra vertė yra 676, 40 Lt., tuo pažeisdama 2004m. gegužės mėn. 26d. Lietuvos Respublikos Ūkio ministro įsakymo Nr. 4-200 dėl „ Fiziniams asmenims taikomos alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje tvarkos taisyklių“ 3 p. reikalavimus.

3Tuo savo veiksmais V. S. padarė teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 2 d.

4Be to ji neteisėtai įgijo ir laikė namų gamybos stiprius alkoholinius gėrimus, o būtent tiksliai nenustatytu laiku ir nenustatytoje vietoje iš nenustatyto asmens neteisėtai įgijo ir iki 2008m. birželio mėn. 28d. savo namuose ( - ) neteisėtai laikė 3 butelius po 0,5 ltr. talpos namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, su etiketėmis „Brendi Port Artur“, paženklintus Kaliningrado srities banderolėmis.

5Tuo savo veiksmais V. S. padarė teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 177 str. 1 d.

6V. S. prisipažįsta kalta padariusi teisės pažeidimą, t.y. laikiusi cigaretes ir alkoholinius gėrimus savo namuose.

7Be V. S. prisipažinimo jos kaltė yra įrodyta nutarimu atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kratos protokolu, pažyma apie prekių vertę, specialisto išvada ir kitais administracinio teisės pažeidimo byloje surinktais įrodymais.

8V. S. įvykdyta veika atitinka teisės pažeidimų, numatytų Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 2 d. ir ATPK 177 str. 1d. sudėtį, kadangi ji neteisėtai laikė akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė yra nuo 2 MGL iki 10 MGL bei neteisėtai įgijo ir laikė namų gamybos stiprius alkoholinius gėrimus.

9V. S. atsakomybę lengvina tai, kad ji nuoširdžiai gailisi, o jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

10Skiriant V. S. administracinę nuobaudą atsižvelgtina į padarytų teisės pažeidimų pavojingumą, neteisėtai laikytų cigarečių ir alkoholinių gėrimų kiekį,

11V. S. asmenybę ir į tai, kad yra nustatyta jos atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir nėra nustatyta atsakomybę sunkinančių aplinkybių. Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes V. S. skirtina administracinė nuobauda, artima sankcijoje numatytai minimaliai. Taikyti V. S. atžvilgiu Lietuvos Respublikos ATPK 301 str. nėra pagrindo.

12Todėl ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 286str., 287str.1d.1p.

Nutarė

13V. S. pripažinti kalta padarius teisės pažeidimus, numatytus Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 2d. ir ATPK 177 str. 1d. ir paskirti jai :

14pagal Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 2d. 1250 Lt. baudą su neteisėtai laikytų 98 vnt. pakelių cigarečių „Saint George Lights“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, 10 vnt. pakelių cigarečių „Leningrad“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, 42 vnt. pakelių cigarečių „Prima“ su Rusijos Federacijos banderolėmis ir 30 vnt. pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos Federacijos banderolėmis konfiskavimu ;

15pagal Lietuvos Respublikos ATPK 177 str. 1d. 400 Lt. baudą;

16V. S. paskirtąsias administracines nuobaudas subendrinti Lietuvos Respublikos ATPK 33 str. nustatyta tvarka ir galutinę administracinę nuobaudą jai paskirti 1250 Lt. baudą 98 vnt. pakelių cigarečių „Saint George Lights“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, 10 vnt. pakelių cigarečių „Leningrad“ su Rusijos Federacijos banderolėmis, 42 vnt. pakelių cigarečių „Prima“ su Rusijos Federacijos banderolėmis ir 30 vnt. pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos Federacijos banderolėmis.

17Neteisėtai laikytus 3 butelius po 0,5 ltr. talpos namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, su etiketėmis „Brendi Port Artur“, paženklintus Kaliningrado srities banderolėmis, po šio nutarimo įsiteisėjimo sunaikinti.

18Išaiškinti V. S., kad paskirtą baudą ji turi sumokėti ne vėliau kaip per 40 d. nuo nutarimo skirti baudą įteikimo dienos, o apskundus šį nutarimą ne vėliau kaip per 40 d. nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą gavimo dienos.

19Nutarimas per 10d. gali būti skundžiamas Lietuvos Vyriausiajam administraciniam teismui.

Proceso dalyviai
1. Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas A.Švedavičius, dalyvaujant V. S.... 2. V. S. įvykdė akcizais apmokestinamų prekių laikymo tvarkos pažeidimą, o... 3. Tuo savo veiksmais V. S. padarė teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos... 4. Be to ji neteisėtai įgijo ir laikė namų gamybos stiprius alkoholinius... 5. Tuo savo veiksmais V. S. padarė teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos... 6. V. S. prisipažįsta kalta padariusi teisės pažeidimą, t.y. laikiusi... 7. Be V. S. prisipažinimo jos kaltė yra įrodyta nutarimu atsisakyti pradėti... 8. V. S. įvykdyta veika atitinka teisės pažeidimų, numatytų Lietuvos... 9. V. S. atsakomybę lengvina tai, kad ji nuoširdžiai gailisi, o jos atsakomybę... 10. Skiriant V. S. administracinę nuobaudą atsižvelgtina į padarytų teisės... 11. V. S. asmenybę ir į tai, kad yra nustatyta jos atsakomybę lengvinanti... 12. Todėl ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 286str., 287str.1d.1p.... 13. V. S. pripažinti kalta padarius teisės pažeidimus, numatytus Lietuvos... 14. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 2d. 1250 Lt. baudą su... 15. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 177 str. 1d. 400 Lt. baudą;... 16. V. S. paskirtąsias administracines nuobaudas subendrinti Lietuvos Respublikos... 17. Neteisėtai laikytus 3 butelius po 0,5 ltr. talpos namų gamybos stiprių... 18. Išaiškinti V. S., kad paskirtą baudą ji turi sumokėti ne vėliau kaip per... 19. Nutarimas per 10d. gali būti skundžiamas Lietuvos Vyriausiajam...