Byla 2-13010-792/2011
Dėl skolininko turto dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Darius Kurpavičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjo „Nordea Bank Finland Plc“ Lietuvos skyriaus pareiškimą suinteresuotiems asmenims G. T., E. T., antstoliui Aleksandrui Selezniovui, dėl skolininko turto dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo,

Nustatė

2pareiškėjas „Nordea Bank Finland Plc“ Lietuvos skyrius kreipėsi į teismą, prašydamas nustatyti skolininkui G. T. priklausančią dalį areštuotame turte, kuris yra bendroji nuosavybė. Nurodo, jog antstolio A. Selezniovo kontoroje vykdomas skolos išieškojimas iš skolininko G. T.. Antstolis areštavo skolininkui bendros nuosavybės teise priklausantį turtą, kuriame skolininko dalis nenustatyta, t.y. pinigines lėšas skolininko sutuoktinės E. T. bankų sąskaitose.

3Suinteresuoti asmenys G. T., E. T., antstolis Aleksandras Selezniovas nepateikė atsiliepimo į prašymą dėl skolininko turto dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo.

4Pareiškimas tenkintinas visiškai.

5Iš vykdomosios bylos medžiagos nustatyta, kad antstolis Aleksandras Selezniovas vykdo Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009-01-30 vykdomąjį raštą Nr. 2-529-618/2009 dėl 4034,49 Lt skolos, 24 proc. metinių palūkanų bei 121 Lt bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininko G. T. išieškotojo „Nordea Bank Finland Plc“ Lietuvos skyriaus naudai. Taip pat antstolis vykdo išieškojimą pagal Klaipėdos apygardos teismo 2008-09-26 vykdomąjį raštą Nr. 2-581-479/2007 dėl 51000 Lt skolos, 1224 Lt delspinigių bei bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininko G. T. išieškotojo UAB „R ir Co“ naudai. Vykdydamas išieškojimą antstolis areštavo skolininko G. T. ir skolininko sutuoktinės E. T. turtą - pinigines lėšas skolininko sutuoktinės E. T. bankų sąskaitose (vykdomoji byla Nr. 0010/10/04482, t.2, b.l. 48-50, 51-53). Antstolis skolininkui, išieškotojui ir bendrosios nuosavybės dalyviams pasiūlė kreiptis į teismą dėl skolininko dalies bendrojoje nuosavybėje su sutuoktine nustatymo.

6Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) CPK 667 str. 1 d. numatyta, kad jeigu skolininkui priklausanti turto, kuris yra bendras su kitais asmenimis, dalis nenustatyta, antstolis aprašo ir areštuoja bendrąjį turtą ir pasiūlo išieškotojui <...> kreiptis į teismą dėl skolininko turto dalies, esančios bendra su kitais asmenimis nuosavybe, nustatymo. Išieškotojo reikalavimu, teismas nutartimi nustato skolininko dalį bendrojoje nuosavybėje (CPK 667 str. 2 d., 4 d.). Taip pat vykdymo proceso normos nustato, kad išieškojimas iš fizinių asmenų nukreipiamas į turtą, jo dalį bendrojoje dalinėje nuosavybėje, taip pat jo dalį jungtinėje nuosavybėje (CPK 666 str. 1 d.). Taigi įstatymas leidžia nukreipti išieškojimą į skolininko turto dalį, esančią jungtinėje nuosavybėje. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 3.88 str. 1 d. 5 p. numatyta, kad bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe pripažįstama, pajamos gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos <...>. Šio straipsnio 2 d. numatyta prezumpcija, kad turtas yra sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė, kol nėra įrodyta, kad turtas yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė. Nagrinėjamu atveju nustatyta, jog skolininkas G. T. ir E. T. yra sutuoktiniai (vykdomoji byla Nr. 0010/10/04482, t.1, b.l. 9), piniginės lėšos, esančios E. T. vardu atidarytose sąskaitose AB bankas Snoras, įgytos skolininkui G. T. gyvenant santuokoje su E. T., todėl šis turtas pripažintinas bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe ir dalintinas lygiomis dalimis, t.y. po ½ dalį, tam, kad būtų galima antstoliui vykdyti išieškojimą iš skolininkui priklausančio turto.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 – 291, 667 straipsniais, teismas

Nutarė

8išieškotojo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus pareiškimą dėl skolininko turto dalies nustatymo tenkinti ir nustatyti, kad skolininkui G. T., asmens kodas ( - ) priklauso ½ lėšų, esančių E. T., asmens kodas ( - ) sąskaitose Nr. ( - ), AB bankas Snoras, banko kodas 73000 bei sąskaitose ( - ), ( - ), AB bankas Snoras, banko kodas 00758.

9Nutarčiai įsiteisėjus vykdomąsias bylas Nr. 0010/08/04482, 0010/09/02420 grąžinti antstoliui Aleksandrui Selezniovui.

10Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo nutarties paskelbimo dienos Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai