Byla 2-1105-857/2011
Dėl praleisto termino pratęsimo

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Strautininkas, sekretoriaujant Irenai Zamauskienei, dalyvaujant pareiškėjai V. R., suinteresuotam asmeniui S. P. ir Suinteresuoto asmens Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovui nedalyvaujant, teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjos V. R. pareiškimą suinteresuotiems asmenims S. P. ir Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijai dėl praleisto termino pratęsimo ir

Nustatė

2Pareiškėjos paaiškinimu, ( - ) mirė jos motina B. P., po kurios mirties liko turtas – ( - ). Įstatymo nustatytu terminu į notarą ji nesikreipė todėl, kad po mamos mirties susirgo, todėl terminą palikimui priimti praleido dėl šios nurodytos svarbios priežasties, dėl ko prašo jį pratęsti.

3Iš suinteresuoto asmens S. P. teismui pateikto atsiliepimo matyti, kad jis yra jos brolis. Jis su pareiškimu sutinka ir prašo jį tenkinti.

4Iš suinteresuoto asmens Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atsiliepimo matyti, kad neprieštarauja tam, kad pareiškimas būtų patenkintas ir terminas palikimui priimti pareiškėjai būtų atnaujintinas.

5Pareiškimas tenkinamas.

6Pateikti duomenys rodo, kad ( - ) mirė pareiškėjos motina B. P. (b.l.7, 10, 11, 14). Po jos mirties liko turtas – ( - ). Į notaro biurą niekas nesikreipė dėl mirusiosios turto paveldėjimo (b.l.25). Pareiškėjos argumentus, kad ji terminą palikimui priimti praleido dėl jos nurodytų svarbių priežasčių, patvirtina suinteresuoto asmens teismui pateikti atsiliepimai ir išrašas iš medicininių dokumentų (b.l. 5). Todėl, esant visoms šioms byloje nustatytomas aplinkybėms darytina išvada, kad pareiškėja terminą palikimui priimti praleido dėl svarbių priežasčių, dėl ko šis terminas atnaujintinas (LR CK 5.57 str. 1 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-291, 578 str., teismas

Nutarė

8Pareiškimą tenkinti. Atnaujinti V. R. (a.k. ( - ) terminą palikimui priimti po motinos B. P. (a.k. ( - ) mirusios ( - ), mirties.

9Priteisti iš V. R. (a.k. ( - ) keturiolika litų 10 ct procesinių dokumentų įteikimo išlaidų valstybei.

10Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant šiame teisme.

Proceso dalyviai