Byla 2-1392-767/2011

1Radviliškio rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Šiukštienė, sekretoriaujant Vidai Mušeikytei, dalyvaujant pareiškėjai V. M., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjos V. Z. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, Nacionalinės žemės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos Rokiškio žemėtvarkos skyriui dėl termino palikimui priimti atnaujinimo,

Nustatė

2Pareiškėja pareiškime teismui prašo atnaujinti terminą motinos A. B. a.k. ( - ), kuri mirė ( - ) palikimui priimti. Teismo posėdyje pareiškėja pareiškimą palaikė, paaiškino, kad jos mama mirė ( - ), iki mirties gyveno adresu ( - ). Mirties dieną jokio savo turto neturėjo, todėl ji nesikreipė į notarinę kontorą dėl palikimo priėmimo. Visai neseniai sužinojo, kad mama prieš mirtį buvo pateikusi prašymą į Rokiškio žemėtvarkos skyrių dėl nuosavybės teisių atstatymo į žemę. Šią aplinkybę mama buvo nutylėjusi ir ji apie tai nežinojo. Šiuo metu yra tvarkomas prašymas dėl nuosavybės teisių atstatymo į žemę, todėl ji ir prašo jos termino palikimui priimti priežastį laikyti svarbia, nes jai nebuvo žinomos aplinkybės apie nuosavybės teisių atkūrimą. Kitų įpėdinių nėra.

3Suinteresuotas asmuo Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija atsiliepime neprieštarauja, kad prašymas būtų patenkintas, prašo bylą nagrinėti jam nedalyvaujant (b.l.24 ).

4Suinteresuotas asmuo Nacionalinės žemės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos Rokiškio žemėtvarkos skyrius atsiliepime nurodo, jog neprieštarauja, kad pareiškimas būtų tenkinamas.(b.l. 27-29).

5Prašymas tenkintinas.

6Iš mirties liudijimo nuorašo matyti, kad A. B. mirė ( - ) (b.l. 8),iš 2011-03-25 Pirmojo Notaro biuro pažymėjimo matyti, kad nėra užvesta paveldėjimo byla dėl A. B. turto. Iš nacionalinės žemės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos Rokiškio žemėtvarkos skyriaus pažymėjimo matyti, kad yra užvesta nuosavybės teisės atkūrimo byla, kurioje A. B. yra pretendentė paveldėti žemės savininko Petro Juodelės žemę.(b.l. 16).

7Teismas laiko, kad terminas palikimui priimti praleistas dėl svarbių priežasčių, nes pareiškėja nežinojo apie užvestą A. B. nuosavybės teisių atkūrimo procedūrą, todėl terminas atnaujintinas.

8Vadovaudamasis LR CPK 578 str., teismas

Nutarė

9Pareiškėjos V. M. pareiškimą tenkinti.

10Atnaujinti pareiškėjai V. M. a.k. ( - ) terminą palikimui, atsiradusiam po A. B. a.k. ( - ) mirties priimti.

11Juridinė reikšmę turintis faktas nustatytas paveldėjimo bylai užvesti.

12Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per šį teismą per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos. .

Proceso dalyviai