Byla 2-35-832/2011
Dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Klemenis,

2civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui A. B., trečiajam asmeniui Mažeikių rajono savivaldybės administracijai, dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka,

Nustatė

3Ieškovas Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, kodas 288600210, A. Juozapavičiaus g. 9, Vilnius, kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui A. B., a. k. ( - ), gyv. ( - ), trečiajam asmeniui Mažeikių rajono savivaldybės administracijai, Laisvės g. 8, Mažeikiai, dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo.

4Ieškovas prašė įpareigoti atsakovą A. B. per teismo nustatytą terminą savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius – nugriauti savavališkai pastatytą gyvenamąjį namą, esantį ( - ) ir sutvarkyti statybvietę.

52011-01-20 teisme gautas ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriuo ieškovė, atsižvelgdama į tai, kad atsakovas pateikė gyvenamojo namo statybą leidžiantį dokumentą – statybos leidimą, ieškinio atsisako ir prašo bylą nutraukti. Bei nurodė, kad ieškinio atsisakymo pasekmės ieškovui yra žinomos.

6Ieškinio atsisakymas priimtinas.

7Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovas nurodė, kad jam žinomos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės, todėl ieškinio atsisakymas priimtinas ir byla nutrauktina.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-292 straipsniais, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktu,

Nutarė

9Priimti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinio atsakovui A. B. atsisakymą ir bylą nutraukti.

10Ši nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Mažeikių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai