Byla 2-929-776/2011

1Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjas Erminijus Baziulis,

2sekretoriaujant Svetlanai Anusevičienei,

3dalyvaujant ieškovams R. V., J. Č.,

4dalyvaujant atsakovui G. V.,

5dalyvaujant Šiaulių rajono savivaldybės administracijos VTAS atstovei Virginijai Petrylienei,

6viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovų R. V., J. Č. ieškinį atsakovui G. V., trečiasis asmuo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius, dėl tėvystės nuginčijimo.

7Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

8Ieškovai R. V. ir J. Č. patikslino ieškinį, atsisakė kai kurių reikalavimų ir prašė tik nuginčyti G. V. tėvystę K. V. atžvilgiu bei nustatyti, kad G. V. nėra K. V. tėvas, o K. V. nėra G. V. sūnus. Ieškovė nurodo, kad su atsakovu G. V. buvo oficialioje santuokoje iki 2009-01-05, tačiau nuo 2007 m. rudens faktiškai kartu nebegyveno. Nors santuokos oficialiai nenutraukė, tačiau nuo minėto laikotarpio, ji su atsakovu pradėjo gyventi atskirai ir jokių ryšių nebepalaikė, lytinių santykių neturėjo, atsakovas išvyko gyventi ir dirbti į užsienį. Ji dar būdama oficialioje santuokoje pradėjo bendrauti ir gyventi su J. Č., nuo jo pastojo ir ( - ) pagimdė sūnų K.. Kadangi sūnus K. gimė jai dar būnant neišsituokusiai, jo tėvu buvo įrašytas G. V., tačiau ji yra įsitikinusi, kad taip nėra, nes K. tėvas yra J. Č..

9Atsakovas G. V. su ieškovų pareikštu ieškiniu sutinka, prašo jį tenkinti, nurodo, kad su ieškove buvo oficialioje santuokoje iki 2009-01-05, tačiau nuo 2007 m. rudens faktiškai kartu nebegyveno, jokių ryšių nebepalaikė, lytinių santykių nebeturėjo, buvo išvažiavęs gyventi ir dirbti į užsienį. Būdama oficialioje santuokoje su juo, ieškovė R. V. pradėjo bendrauti su J. Č., nuo šio vyro pastojo ir ( - ) pagimdė sūnų K.. K. tėvu buvo įrašytas jis, nes K. gimė jam tebebūnant santuokoje su R. V., tačiau tai neatitinka tikrovės.

10Šiaulių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Virginija Petrylienė pateikė išvadą, jog yra tikslinga ieškinį tenkinti ir nuginčyti atsakovo G. V. tėvystę.

11Ieškinys tenkintinas visiškai.

12Nuginčyti tėvystę, kai vaikas gimė susituokusiems tėvams, galima tik įrodžius, kad asmuo negali būti vaiko tėvas (LR CK 3.150 str. 1d.). Pareikšti ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo bei kita ko, suteikiama teisė asmenims, kurie vaiko gimimo akto įraše įrašyti kaip vaiko motina ar tėvas (LR CK 3.151 str. 1d.). Šiuo atveju ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo galima pareikšti ginčijant įrašą tiek apie save, tiek apie kitą iš tėvų.

13Iš byloje esančio gimimo liudijimo nuorašo, gimimo įrašo Nr. 22 nuorašo, matosi, jog K. V. gimė ( - ), o duomenų apie tėvus įrašo pagrindas buvo santuokos sudarymo įrašas Nr. 141, sudarytas 2001-10-05. (b.l. 6, 20) Kaip nurodo ieškovai, neginčija atsakovas, ieškovė R. V., būdama oficialioje santuokoje, pradėjo bendrauti su J. Č., nuo jo pastojo ir ( - ) pagimdė sūnų K.. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CK 3.140 str. 1d., K. V. tėvu buvo įrašytas R. V. sutuoktinis G. V.. Ieškovai teigia, ką patvirtina ir atsakovas, jog G. V. negali būti vaiko tėvas, nes sūnus K. gimė ieškovei R. V. kartu gyvenant ir bendraujant su kitu vyru – J. Č., todėl ieškinio reikalavimas dėl tėvystės nuginčijimo tenkintinas, nustatant kad atsakovas G. V. nėra K. V. tėvas, įpareigojant Šiaulių rajono savivaldybės administracijos CMS pakeisti duomenis apie vaiko tėvą K. V. gimimo įraše bei gimimo liudijime. Iš ieškovų R. V. ir J. Č. valstybei priteistinos procesinių dokumentų siuntimo išlaidos. (LR CPK 96 str. 1d.)

14Teismas, vadovaudamasis LR CPK 259 – 260 str., 263 – 270 str., 394 - 399 str.,

Nutarė

15Ieškinį tenkinti visiškai.

16Nustatyti, kad atsakovas G. V., gim. ( - ), a.k. ( - ) nėra K. V., gim. ( - ), a.k. ( - ) tėvas.

17Pripažinti negaliojančiu įrašą, padarytą 2009-01-16 Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus K. V., gim. ( - ), a.k. ( - ) gimimo įraše Nr. 22 (gimimo liudijimas AA Nr. 613534), apie tai, kad K. V., gim. ( - ), a.k. ( - ) tėvas yra G. V., gim. ( - ), a.k. ( - )

18Priteisti valstybei iš ieškovės R. V., a.k. ( - ) 11,62 Lt (vienuolika litų 62 ct), iš ieškovo J. Č., a.k. ( - ) 11,63 Lt (vienuolika litų 63 ct) išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu.

19Įsiteisėjusio sprendimo nuorašą per 3 dienas išsiųsti Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriui tėvystei išregistruoti.

20Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per sprendimą priėmusį Šiaulių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai