Byla eL2-52533-600/2015
Dėl skolos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Renata Kasimovienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi kreditoriaus UAB „Nemuno būstas“ pareiškimą skolininkei J. Č. pareiškimą dėl skolos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

3kreditorius kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš skolininkės 242,96 Eur skolą, 5 procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

4Pareiškimą atsisakytina priimti, kaip neteismingą Vilniaus miesto apylinkės teismui (CPK 435 straipsnio 2 dalis).

5Vadovaujantis LR CPK 432 str. ir CPK 29 str., ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Teismas nutartimi atsisako priimti pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, jeigu pareiškimas neteismingas tam teismui (CPK 435 str. 2 d., 135 str. 2 d. 2 p.). Kreditorius pareiškime nurodė, kad skolininkės adresas yra ( - ). Duomenų apie tai, kad šalys būtų susitarusios dėl sutartinio teismingumo byloje nėra (CPK 32 str.).

6Atsižvelgiant į tai, kad skolininkės J. Č. gyvenamosios vietos adresas yra ( - ), kuris priklauso Kauno apylinkei, todėl ginčas yra nagrinėtinas Kauno apylinkės teisme.

7Teismas, nustatęs, kad pareiškimas teismui pateiktas pažeidžiant teismingumo taisykles, pareiškimo turinio ir formos atitikimo įstatymo reikalavimams netikrina. Teismui atsisakius priimti pareiškimą kaip neteismingą, ieškovui neužkertama galimybė paduoti pareiškimą pagal nurodytą bylos teismingumą.

8Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-292 straipsniais, 435 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

9atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Nemuno būstas“ pareiškimą skolininkei J. Č. kaip neteismingą Vilniaus miesto apylinkės teismui.

10Išaiškinti kreditoriui, kad jis turi teisę su šiuo pareiškimu kreiptis į Kauno apylinkės teismą.

11Grąžinti kreditoriui UAB „Nemuno būstas“, į.k. 135836853, 3 Eur (tris eurus) žyminio mokesčio, sumokėto 2015-12-21, išaiškinant, kad mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija, remdamasi šia nutartimi.

12Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai