Byla eB2-3033-912/2018
Dėl bankroto bylos atsakovei UAB „Kolveda“ iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Tomas Venckus, susipažinęs su ieškovės UAB „RG Consulting“ pareiškimu dėl bankroto bylos atsakovei UAB „Kolveda“ iškėlimo,

Nustatė

2Ieškovė prašo iškelti atsakovei bankroto bylą.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Pagal Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 6 straipsnio 2 dalį, kreditorius apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu registruotu laišku arba per kurjerį ar antstolį. Tuo atveju, kai vienu iš nurodytų būdų pranešimo įteikti nepavyksta, kreditorius turi išsiųsti pranešimą įmonės buveinės adresu. Pranešimas laikomas įteiktu praėjus penkioms dienoms nuo jo išsiuntimo. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį nuo pranešimo įteikimo dienos. Pagal ĮBĮ 6 straipsnio 4 dalį, pareiškimo teismui ir pateikiamų prie pareiškimo priedų nuorašus kreditorius privalo pateikti įmonei.

5Ieškovas kartu su ieškiniu teismui pateikė įrodymų: PVM sąskaitas–faktūras, grąžinimo (priėmimo) ir išdavimo (priėmimo) aktus. Taip pat pateikta įrodymų, kad atsakovui siųsta pretenzija, bet ji grąžinta su pašto žyma, jog pranešimas grąžinamas, nes adresatas neatsiėmė siuntos. Registruotu laišku nepavykus įteikti pranešimo, ieškovė turėjo išsiųsti pranešimą atsakovės buveinės adresu ir jis būtų laikomas įteiktu, praėjus penkioms dienoms nuo jo išsiuntimo. Ieškovė nepateikė duomenų, kad būtent taip pranešė atsakovei apie ketinimą kreiptis į teismą, taip pat jog siuntė pareiškimo ir jo priedų teismui nuorašus. Atsižvelgus į tai, darytina išvada, kad ieškovė nesilaikė įstatyme nustatytos privalomos išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos. Dėl to pateiktą pareiškimą atsisakytina priimti (CPK 137 straipsnio 2 dalies 3 punktas).

6Ši nutartis neužkerta kelio pakartotinai kreiptis į teismą, pasinaudojus privaloma bankroto bylų kategorijai nustatyta išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarka (ĮBĮ 6 straipsnio 2, 4 dalys) (CPK 137 straipsnio 4 dalis).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 3 punktu, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti ieškovės UAB „RG Consulting“ pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovei UAB „Kolveda“ iškėlimo.

9Ši nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai