Byla 2-13246-748/2013
Dėl žalos atlyginimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Snieguolė Vilutienė, susipažinusi su ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus ieškinio pareiškimu atsakovams I. U. ir A. L. dėl žalos atlyginimo,

Nustatė

2Ieškovas valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius pateikė teismui ieškinį, kuriuo prašo solidariai priteisti iš atsakovų A. L. ir I. U. 90796,44 Lt žalos atlyginimo.

3Atsisakytina priimti ieškinį.

4Ieškovas nurodo, kad Šiaulių mesto apylinkės teismas 2012-10-31 nuosprendžiu baudžiamojoje byloje Nr. 1-34-167/2012 atsakovę I. U. pripažino kalta pagal BK 182 str. 1 d., 182 str. 2 d. ir 300 str. 1 d. ir apgaulės būdu, susitarusi su A. L., savo bei A. L. naudai įgijo turtines teises į motinystės bei motinystės (tėvystės) pašalpas iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto. Ieškovas minėtoje baudžiamojoje byloje buvo pareiškęs civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo. Teismas minėtu nuosprendžiu pripažino ieškovo teisę į civilinį ieškinį dėl turtinės žalos patenkinimo bei nurodė, kad nuosprendžiui įsiteisėjus, civilinio ieškinio nagrinėjimas perduotinas nagrinėti civilinio proceso tvarka. Nuosprendis įsiteisėjo 2013 m. vasario 28 d.

5Teismas nustatė, kad baudžiamoji byla A. L. atžvilgiu buvo iškirta į atskirą baudžiamąją bylą Nr. 1-77-77/2013, kuri šiuo metu yra nagrinėjama Šiaulių apylinkės teisme.

6Pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojamą praktiką, civiliniam ieškovui pripažinus teisę į ieškinio patenkinimą ir perdavus ieškinio dydžio klausimą nagrinėti civilinio proceso tvarka, atskira civilinė byla neužvedama, bet įsiteisėjus nuosprendžiui, to paties teismo iniciatyva tęsiamas procesas pagal Civilinio proceso kodekso taisykles. Ieškinį nagrinėja tas teismas, kuris nagrinėjo baudžiamąją bylą. Teismas, nagrinėdamas civilinio ieškinio klausimą, nesprendžia, ar yra ieškinio pagrindas, bet remiasi baudžiamosios bylos duomenimis dėl nusikalstama veika padarytos tiesioginės turtinės žalos, kuri nustatyta apkaltinamuoju nuosprendžiu ir nustato priteistinos žalos dydį (LAT civ.b. Nr. 3K-7-245/2010).

7Esant nurodytoms aplinkybėms bei nurodytai Lietuvos Aukščiausiojo teismo suformuotai teismų praktikai, ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Kauno miesto apylinkės teismui (CPK 137 str. 2 d. 2 p., 3 d.). Pagal išnagrinėtą baudžiamąją bylą ieškinys teismingas Šiaulių apylinkės teismui (Vilniaus g. 247, Šiauliai).

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 8 p., 3 d., 290 str.,

Nutarė

9Ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus ieškinio pareiškimą atsakovams I. U. ir A. L. dėl žalos atlyginimo atsisakyti priimti kaip neteismingą Kauno apylinkės teismui.

10Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui atskiruoju skundu per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai