Byla 2-2738-832/2011
Dėl praleisto įstatymo nustatyto termino pratęsimo, priėmimo klausimą, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Klemenis,

2spręsdamas pareiškėjos L. J. pareiškimo, dėl praleisto įstatymo nustatyto termino pratęsimo, priėmimo klausimą, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka,

Nustatė

32011-10-14 teisme gautas pareiškėjos L. J. pareiškimas, suinteresuotiems asmenims Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui, AB SEB bankui, Mažeikių rajono antrajam notarų biurui, dėl praleisto įstatymo nustatyto termino pratęsimo. Pareiškimą atsisakytina priimti. Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 576 straipsnyje nurodyta, kad pareiškimas turi atitikti bendruosius procesinių dokumentų turinio ir formos reikalavimus. Prie pareiškimo turi būti pridėti įrodymai, patvirtinantys aplinkybes, sudarančias pagrindą terminui atnaujinti.

4Pagal CPK 443 straipsnio 3 dalį, suinteresuotas asmuo byloje yra kiekvienas asmuo, su kurio teisėmis ir pareigomis yra susijusi nagrinėjama byla.

5Pareiškėja, kreipdamasi į teismą dėl termino palikimui priimti pratęsimo, turėtų įtraukti į bylą suinteresuotu asmeniu Telšių apskrities valstybinę mokesčių inspekciją.

6Pažymėtina ir tai, kad pareiškime nurodytos neegzistuojančios teisės normos pvz.: CPK 31230 str., bei pareiškėja, pasirašiusi kaip ieškovė, nepateikė duomenų apie savo turtinę padėtį bei Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos sprendimo, kuriuo jai paskirta antrinė teisinė pagalba, kuriuo ji galimai atleista nuo žyminio mokesčio mokėjimo.

7(S)

8Kadangi ypatingojoje teisenoje nenumatytas trūkumų šalinimo institutas, todėl pareiškimą atsisakytina priimti.

9Teismas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291, 443, 576 straipsniais,

Nutarė

10Atsisakyti priimti pareiškėjos L. J. pareiškimą.

11Ši nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Mažeikių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai