Byla B2-192-372/2018
Dėl bankroto procedūros pabaigos

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Birutė Simonaitienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios individualios įmonės (toliau – IĮ) „Meridiano prekyba“ bankroto administratorės įgalioto asmens prašymą dėl bankroto procedūros pabaigos,

Nustatė

3Šiaulių apygardos teismo 2017 m. sausio 9 d. nutartimi IĮ „Meridiano prekyba“ iškelta bankroto byla, bankroto administratore paskirta uždaroji akcinė bendrovė (toliau – UAB) „Atveika“. Šiaulių apygardos teismo 2017 m. birželio 15 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

42018 m. sausio 26 d. teisme buvo gautas įmonės bankroto administratorės UAB „Atveika“ įgalioto asmens V. P. prašymas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos.

5Prašymas tenkintinas.

6Bankroto administratorės įgaliotas asmuo nurodė, jog įmonė registruoto turto neturėjo. Pažymėjo, kad buvo parduotas įmonės savininko turtas – butas, lėšos, gautos už parduotą įmonės savininko turtą, atskaičius bankroto administravimo išlaidas, buvo pervestos hipotekos kreditoriui – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriui (b. l. 104).

7Teismui pateikta 2017 m. kovo 1 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Akmenės rajono agentūros pažyma, iš kurios matyti, kad agentūra įmonei pretenzijų neturi (b. l. 110). Iš 2018 m. sausio 26 d. kreditorių susirinkimo protokolo matyti, kad pirmuoju susirinkimo darbotvarkės klausimu nutarta kreiptis į teismą su prašymu priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos (b. l. 105). Lietuvos teismų informacinėje sistemoje LITEKO nėra duomenų apie teisminius ginčus, kuriuose dalyvautų IĮ „Meridiano prekyba“.

8Apie paskirtą teismo posėdį, kuriame bus sprendžiamas klausimas dėl įmonės veiklos pabaigos, viešai paskelbta specialiame interneto tinklapyje www.teismai.lt (b. l. 111). Įmonės kreditorių prieštaravimų dėl bankroto administratorės įgalioto asmens pareikšto prašymo priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos negauta.

9Bylos duomenys rodo, kad įstatyme numatytos ir būtinos procedūros pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymą yra visiškai baigtos. Atsižvelgiant į prieš tai nurodytas aplinkybes, priimtinas sprendimas dėl bankrutavusios IĮ „Meridiano prekyba“ veiklos pabaigos.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 270 straipsniais, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, teismas

Nutarė

11Pripažinti, kad bankrutavusios IĮ „Meridiano prekyba“ (įmonės kodas 303204908, buveinės adresas: (duomenys neskelbtini) veikla pasibaigė.

12Įpareigoti įmonės bankroto administratorę UAB „Atveika“ atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai