Byla 2-680-372/2009

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Birutė Simonaitienė, sekretoriaujant Kristinai Nemanytei, dalyvaujant ieškovui A. B., atsakovo atstovui Sergej Kononenko,

2žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo A. B. ieškinį atsakovui UAB „Langvesta“ dėl nuosavybės teisių pripažinimo ir

Nustatė

3Ieškovas nurodė, kad 2008 m. liepos 30 d. iš atsakovo nusipirko automobilį BMW X5, valst. Nr. ( - ). Tai įformino Automobilio pirkimo-pardavimo sutartimi Nr. ( - ). Už pirkinį ieškovas sumokėjo 66000 Lt, kaip buvo sutarta su atsakovu. Tačiau pilnai juo disponuoti ieškovas negali, kadangi šiam automobiliui yra taikytas areštas, o atsakovas per tą laiką bankrutavo.

4Atsakovo atstovas ieškinį pripažino ir nurodė, kad automobilis buvo nupirktas, ieškovas sumokėjo sutartą sumą. Tačiau kadangi atsakovui iškelta bankroto byla, pats administratorius neturi galimybės spręsti nuosavybės įgijimo klausimų. Automobiliui areštas buvo pritaikytas iki bankroto bylos iškėlimo.

5Ieškinys tenkintinas visiškai.

6Kadangi atsakovas ieškinį pripažįsta visiškai, surašomi sutrumpinti teismo sprendimo motyvai ( CPK 268 straipsnio 5 dalis). Byloje yra Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis Nr. ( - ) (b.l.3), iš kurios matyti, jog atsakovas ieškovui pardavė automobilį BMW X5, valst.Nr. (duomenys nekselbtini). Ieškovas už ją sumokėjo sutartą 66000 Lt sumą (b.l.4-6). Atsakovas pripažįsta, kad pagal UAB „Langvesta“ Ilgalaikio turto sąrašą, įmonės balanse 2009.01.30 ginčijamo automobilio nėra (b.l.18-21). Tai reiškia, kad pirkimo-pardavimo sandoris visiškai įvykdytas, šalys atliko visus būtinus veiksmus (CK 4.47 straipsnio 1 punktas).. Nenuginčyto sandorio pagrindu įgijęs automobilį, tačiau neturėdamas galimybės jį įregistruoti savo vardu, ieškovas pagrįstai kreipėsi į teismą (CK 6.309 straipsnio 3 dalis).. Įsiteisėjus šiam teismo sprendimui, turi būti panaikinamos visos automobiliui taikytos laikinosios apsaugos priemonės (CPK 150 straipsnio 5 dalis).

7Vadovaudamasis CPK259, 263,268 – 270 straipsniais, teismas

Nutarė

8Pripažinti ieškovui A. B. (a.k. ( - ), gyv. ( - )) nuosavybės teisę į automobilį BMW X5, valst. Nr. ( - ), atsiradusią iš pirkimo-pardavimo sandorio.

9Įsiteisėjus šiam teismo sprendimui, panaikinti automobiliui BMW X5, valst. Nr. ( - ) taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

10Įsiteisėjusio teismo sprendimo kopiją pateikti Valstybės įmonei „Regitra“.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai