Byla 2-54-983/2017
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutarimu ir sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtinimo, suinteresuotieji asmenys byloje – AB „Swedbank“, UAB „Mogo LT“, Bigbank AS filialas

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Asta Adamonytė-Šipkauskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal pareiškėjų D. Ž. ir R. Ž. prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutarimu ir sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtinimo, suinteresuotieji asmenys byloje – AB „Swedbank“, UAB „Mogo LT“, Bigbank AS filialas,

Nustatė

2civilinė byla pradėta nagrinėti pagal ginčo teisenos taisykles pagal R. Ž. ieškinį atsakovui D. Ž. dėl santuokos nutraukimo dėl vieno sutuoktinio kaltės, santuokoje įgyto turto padalijimo, nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo, išlaikymo įsiskolinimo priteisimo.

3Tačiau ieškovei ir atsakovui taikiai sureguliavus visus su santuokos nutraukimu susijusius klausimus, sudarius sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, byla baigiama nagrinėti pagal CPK XXXV skyriaus nuostatas.

4Pareiškėjai prašo bendru sutikimu nutraukti santuoką, sudarytą 2001-07-21 Elektrėnų savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos poskyryje, akto įrašo Nr. 42, po santuokos nutraukimo R. Ž. palikit santuokinę pavardę – „Ž.“, o D. Ž. - jo prigimtinę pavardę – „Ž.“ ir patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Teigia, kad santuokoje jiems gimė du vaikai: J. Ž., gim. ( - ), ir T. Ž., gim. ( - ). Nurodo, kad jų santuoka iširo dėl charakterių nesuderinamumo, skirtingo požiūrio į šeimos vertybes, todėl jie nebemato galimybių toliau būti sutuoktiniais ir prašo neskirti termino susitaikymui. Nurodė, kad nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos, išlaikymo, bendravimo tvarkos, santuokoje įgyto turto padalinimo, atsiskaitymo su kreditoriais klausimus aptarė sutartyje dėl santuokos nutraukimo pasekmių.

5Pareiškimas tenkintinas.

6Iš byloje pateiktų rašytinių įrodymų matyti, kad pareiškėjai sudarė santuoką 2001-07-21 Elektrėnų savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos poskyryje, akto įrašo Nr. 42. Santuokoje jiems gimė du vaikai: J. Ž., gim. ( - ), ir T. Ž., gim. ( - ). Pareiškėjai turi bendrų ir asmeninių kreditorių - AB „Swedbank“, UAB „Mogo LT“, Bigbank AS filialas, kurie apie teismo procesą yra informuoti. Kreditorių interesai patvirtinus pareiškėjų sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių nenukentės, kadangi AB „Swedbank“, UAB „Mogo LT“, Bigbank AS filialas prieštaravimų dėl santuokos nutraukimo pasekmių nereiškė.

7Iš pareiškėjų pateikto prašymo matyti, kad sutuoktiniams toliau bendrai gyventi ir išsaugoti šeimą nebeįmanoma, todėl santuoką tikslinga nutraukti (CK 3.51 straipsnis). Teismui pateiktos sutarties dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu teisinių pasekmių sąlygos neprieštarauja viešajai tvarkai ir nepažeidžia sutuoktinių, jų vaikų bei kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų, todėl sutartis tvirtintina (CK 3.53 str.).

8Pareiškėjams išaiškintina, kad įsiteisėjęs teismo sprendimas užkirs kelią reikšti tą patį reikalavimą ateityje (CPK 137 straipsnio 2 dalis 4 punktas). Atsižvelgiant į tai, kad sutuoktiniai sutiko taikiai išspręsti jų abiejų turtinius klausimus bei kitas santuokos nutraukimo pasekmes, pripažintina, kad šalių santuoka nutrauktina abiejų sutuoktinių bendru sutikimu (CK 3.64 straipsnio 1dalis).

9Pareiškėjams pateikus prašymą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių ir bylą išnagrinėjus vadovaujantis CK 3.51 – 3.53 str. nuostatomis, pareiškėjams grąžintinas jų sumokėtas žyminis mokestis, proporcingai įskaičius teismo patirtas pašto išlaidas už procesinių dokumentų įteikimą proceso dalyviams – 39,36 Eur, t.y. pareiškėjai R. Ž. ir pareiškėjui D. Ž. po 80,32 Eur (CPK 83 str., 1 d. 12 p.).

10Žyminį mokestį pavestina grąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.49 str. 2 d., 3. 51 – 3. 55 str., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 176-178 str., 381 str., teismas

Nutarė

12pareiškėjų prašymą tenkinti.

13Santuoką, sudarytą ( - ). Elektrėnų savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos poskyryje, akto įrašo Nr. 42, tarp R. Ž. (ikisantuokinė pavardė A.), a.k. ( - ), ir D. Ž., a. k. ( - ) nutraukti abiejų sutuoktinių bendru sutikimu.

14Po santuokos nutraukimo pareiškėjai palikti santuokinę pavardę –„Ž.“ pareiškėjui palikti prigimtinę pavardę – „Ž.“.

15Patvirtinti pareiškėjų R. Ž. ir D. Ž. sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių šiomis sąlygomis:

16Mes, pareiškėjai D. Ž., a.k. ( - ) gyv. ( - )., - viena Šalis, ir R. Ž., a.k. ( - ) gyv. ( - )., - antra Šalis, toliau vadinamos Šalimis, ryšium su numatomu santuokos nutraukimu sudarėme sekančio turinio sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (toliau - Sutartis):

I. Sutarties dalykas

181. Šia Sutartimi Šalys susitaria bendru sutikimu nutraukti santuoką, sudarytą ( - )Elektrėnų savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriuje, santuokos akto įrašo Nr. 42, ir susitarti dėl santuokos nutraukimo pasekmių.

II. Santuokos nutraukimo pasekmės

2. Santuokoje įgyto turto pasidalijimas

212.1. Šalys patvirtina, kad santuokoje buvo įgytas sekantis nekilnojamasis turtas : - sodo pastatas, u/n ( - ), 101,11 kv. m. bendro ploto, esantis adresu ( - ). pastatytas santuokoje;

222.2. Šalys susitaria, kad Sutarties 2.1 punkte nurodytas nekilnojamasis turtas - sodo pastatas, u/n ( - ), 101,11 kv. m. bendro ploto, esantis adresu ( - ).. asmeninės nuosavybės teise atitenka pareiškėjui D. Ž..

232.3. Pareiškėjas D. Ž. už jam atitenkantį nekilnojamąjį turtą išmoka R. Ž. 4335,00 Eur piniginę kompensaciją, pervesdamas ją į R. Ž. nurodytą skaitą banke, per 12 mėnesių nuo Teismo sprendimo, patvirtinančio šią Sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, isiteisėjimo.

242.4. Šalys susitaria, kad visos daiktinės teisės pagal 2016-04-15 Lizingo (išperkamosios nuomos) sutartį Nr. L15042016/0112. įskaitant teisę ateityje įgyti asmeninėn nuosavybėn automobilį N. P., v.n. ( - ) atitenka atsakovui D. Ž..

252.5. Pareiškėjas D. Ž. išmoka R. Ž. 150,00 Eur piniginę kompensaciją už parduotą automobilį O. V., v/n ( - ). Kompensacija išmokama iki 2017-08-01 dienos.

262.6.Šalys patvirtina, kad 3.0000 ha ploto žemės sklypas, u/n ( - ), esantis ( - )., yra pareiškėjo D. Ž. asmeninė nuosavybė nuo jo įsigijimo momento ir yra nedalijamas turtas.

272.7. Šalys susitaria, kad banko sąskaitose ar ne banko įstaigose esančios ir faktiškai kiekvienos iš Šalių valdomos piniginės lėšos lieka tos Šalies nuosavybe, kurios vardu yra atidaryta banko sąskaita ir/ar išduota banko kortelė, ar faktiškai valdomos ne banko sąskaitose esančios lėšos.

282.8.Šalys susitaria, kad baldai, buitinė technikių namų apyvokos reikmenys, instrumentai pasidalijami sekančiai:

 • pareiškėjui D. Ž. nuosavybės teise atitenka čiužinys, šaldytuvas, muzikinis centras, videokamera, du šaldikliai, žoliapjovė, benzopjūklas, įrankiai, 3 radiatoriai;
 • pareiškėjai R. Ž. nuosavybės teise atitenka sekcija 4 dalių, lova raudonu gobelenu, elektrinė viryklė, skalbimo mašina, naujas malkomis kūrenamas boileris (pirktas pareiškėjos tėvų lėšomis), 2 kilimai, sulčiaspaudė, mikrobangų krosnelė, televizorius (duotas pareiškėjos tėvų), medinės grotelės, didelis veidrodis, lyginimo lenta, masažinė kojų vonelė, 3 nauji radiatoriai.

292.9.Šalys patvirtina, kad kompiuterinis rašomasis stalas, kompiuteris, vaikų lovos su patalyne, lentynos, komoda, du dviračiai, treniruoklis, vaikų maitinimo kėdutė yra nepilnamečiams vaikams skirti daiktai ir yra nedalytinas turtas, kuris perduodamas vaikams.

302.10.Šalys patvirtina, kad iš aukščiau nurodytų daiktų R. Ž. iki Sutarties pasirašymo jau yra pasiėmusi vaikų patalyne, treniruoklį, 3 radiatorius. Likusius aukščiau nurodytus daiktus R. Ž. įsipareigoja pasiimti ne vėliau, kaip per vieną mėnesį nuo šią sutartį patvirtinančio Teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Šalys susitaria, kad R. Ž. per šį terminą nepasiėmus daiktų, D. Ž. nebeturi pareigos jų saugoti ir gali sunaikinti, o R. Ž. netenka teisės reikalauti jokių nuostolių atlyginimu. Kitus, Sutartyje neįvardytus, baldus, buitinę techniką ir namų apyvokos daiktus Salys yra pasidalijusios ir pretenzijų dėl jų neturi.

3. Nepilnamečių vaikų gyvenamoji vieta, išlaikymas, bendravimo tvarka

32

 1. Šalys susitaria, kad nepilnamečių vaikų J. Ž., ginm. ( - ), ir R. Ž., gim. ( - ), gyvenamoji vieta nustatoma su pareiškėja R. Ž..
 2. Nepilnametės dukters J. Ž., gim. 2002-01-30, išlaikymui pareiškėjas D. Ž. moka po 190.00 Eur (vieną šimtą devyniasdešimt) kas mėnesį, nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos iki dukters pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka.

333.3.

34Nepilnamečio sūnaus R. Ž.. gim. 2006-10-07, išlaikymui pareiškėjas D. Ž. moka po 90,00 Eur (devyniasdešimt) kas mėnesį, nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos iki sūnaus pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka. 3.4.

35Vaikams skirtas pinigines lėšas R. Ž. tvarko uzufrukto teise vaikų interesais. 3.5.

36Šalys susitaria dėl bendravimo su nepilnamečiais vaikais tvarkos sekančiai:

37-

38pareiškėjas D. Ž. kas antrą sekmadienį paima sūnų R. Ž. jo gyvenamojoje vietoje nuo 17 val., o R. Ž. paima sūnų iš D. Ž. gyvenamosios vietos kitą sekmadienį nuo 17 val. t.y. sūnus R. Ž. kas antrą savaitę praleidžia su D. Ž.;

 • dukters J. Ž. sutikimu, D. Ž. paima dukrą šeštadienį nuo 11 val. jos gyvenamojoje vietoje, o R. Ž. paima dukrą iš D. Ž. gyvenamosios vietos sekmadienį nuo 17 val.:
 • pusę visų vaikų atostogų laiko nepilnamečiai vaikai praleidžia su pareiškėja R. Ž. ir pusę vaikų atostogų nepilnamečiai vaikai praleidžia su D. Ž.. Konkrečias atostogų savaites ar dienas šalys suderina tarpusavio susitarimu;
 • neporiniais metais Sv. Kūčias, Šv. Kalėdas ir Šv. Velykas vaikai praleidžia su pareiškėja R. Ž.;
 • poriniais metais Šv. Kūčias, Šv. Kalėdas ir Šv. Velykas vaikai praleidžia su pareiškėju D. Ž.;
 • Motinos dieną vaikai praleidžia su pareiškėja R. Ž.;
 • Tėvo dieną vaikai praleidžia su pareiškėju D. Ž.;
 • neporiniais metais savo gimimo dieną vaikai praleidžia su motina R. Ž.;
 • poriniais metais savo gimimo dieną vaikai praleidžia su tėvu D. Ž.;
 • tarpusavyje tėvai bendrauja tolerantiškai, pagarbiai, netraumuodami vaikų;
 • jeigu R. Ž. norėtų pakeisti vaikų mokyklą, ji apie tai įsipareigoja raštu (el.paštu ar sms žinute) informuoti D. Ž. ne vėliau kaip prieš du mėnesius.

4. Tarpusavio išlaikymas

404,1. Šalys pareiškia, kad abu yra sveiki, darbingi, išlaikymo vienas iš kito nereikalauja.

5. Šalių pavardės

425.1. Šalys susitaria, kad po santuokos nutraukimo pareiškėjai pasilieka dabartines pavardes : pareiškėjas – Ž., pareiškėja - Ž.

6. Kitos sutarties sąlygos

446.1.

45Šalys patvirtina, kad turi bendrų ir asmeniniu kreditorių.

466.2.

47Nutraukus šalių santuoką prieš kreditorių AB “Swedbank” šalių D. Ž. ir R. Ž. įsipareigojimai nesikeičia ir šalių prievolės nemodifikuojamos, o sprendžiant šalių tarpusavio įsipareigojimus ir galimų tarpusavio atsiskaitymų apimtį Šalys susitaria, kad po santuokos nutraukimo prievolės pagal 2006-07-05 kredito sutartį Nr. 06- 048520-FA vykdymą kreditoriui „Swedbank" AB prisiima D. Ž. ir įsipareigoja likusią neišmokėtą kredito dalį ir palūkanas bei kitus mokėjimus sumokėti „Swedbanku AB iš savo asmeninių lėšų.

486.3.

49Šalys patvirtina, kad prievolės pagal 2016-04-15 Lizingo (išperkamosios nuomos) sutartį Nr. L15042016/0112 vykdymą kreditoriui UAB ..mogo LT" prisiima D. Ž. ir įsipareigoja likusią neišmokėtą lizingo dalį ir palūkanas bei kitus mokėjimus sumokėti UAB „mogo LT" iš savo asmeninių lėšų.

 1. Šalys patvirtina, kad skola Bigbank AS filialui, pagal 2016-01-18 vartojimo kredito sutarti Nr. 1600280/95 pa, suteikusiam vartojimo kreditą D. Ž., yra asmeninė D. Ž. prievolė, kurią po santuokos nutraukimo dengia jis pats.
 2. Šalys patvirtina, kas skola Bigbank AS filialui, pagal 2015-05-27 vartojimo kredito sutarti Nr. 1523755/961z-1, suteikusiam vartojimo kreditą R. Ž., neapmokėta kredito suma yra 583.31 Eur, yra asmeninė R. Ž. prievolė, kurią po santuokos nutraukimo dengia ji pati.

506.6.

51Šalys susitaria, kad jeigu ateityje paaiškėtų, kad kurios nors šalies vardu yra šioje sutartyje neaptartų skolų, jos bus laikomos tos Šalies skola. 6.7.

52Šalys viena kitai dėl santuokos nutraukimo patirtų bylinėjimosi išlaidų nekompensuoja.

53Teismo išlaidas Šalys dengia lygiomis dalimis.

54Įsiteisėjus teismo sprendimui, Trakų rajono apylinkės teismo 2016-08-25 nutartimi atsakovui D. Ž. taikytas laikinąsias apsaugos priemonės – laikiną išlaikymą nepilnamečiams vaikams J. Ž. ir R. Ž. – panaikinti.

55Grąžinti R. Ž., a. k. ( - ), 80,32 Eur (aštuoniasdešimt eurų, 32 ct) žyminio mokesčio, sumokėto 2016-08-17 per AB Lietuvos paštas.

56Grąžinti D. Ž., a. k. ( - ) 80,32 Eur (aštuoniasdešimt eurų, 32 ct) žyminio mokesčio, sumokėto 2016-11-04 per AB “Swedbank” (mokėjimo nurodymas Nr. 92).

57Žyminį mokestį pavesti grąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

58Ne vėliau kaip kitą darbo dieną po teismo sprendimo įsiteisėjimo, išsiųsti įsiteisėjusio sprendimo kopiją elektroninių ryšių priemonėmis santuoką įregistravusiai civilinės metrikacijos įstaigai.

59Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Asta... 2. civilinė byla pradėta nagrinėti pagal ginčo teisenos taisykles pagal 3. Tačiau ieškovei ir atsakovui taikiai sureguliavus visus su santuokos... 4. Pareiškėjai prašo bendru sutikimu nutraukti santuoką, sudarytą 2001-07-21... 5. Pareiškimas tenkintinas.... 6. Iš byloje pateiktų rašytinių įrodymų matyti, kad pareiškėjai sudarė... 7. Iš pareiškėjų pateikto prašymo matyti, kad sutuoktiniams toliau bendrai... 8. Pareiškėjams išaiškintina, kad įsiteisėjęs teismo sprendimas užkirs... 9. Pareiškėjams pateikus prašymą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir... 10. Žyminį mokestį pavestina grąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.... 11. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.49 str. 2 d., 3. 51 –... 12. pareiškėjų prašymą tenkinti.... 13. Santuoką, sudarytą ( - ). Elektrėnų savivaldybės administracijos... 14. Po santuokos nutraukimo pareiškėjai palikti santuokinę pavardę 15. Patvirtinti pareiškėjų R. Ž. ir D.... 16. Mes, pareiškėjai D. Ž., a.k. ( - )... 18. 1. Šia Sutartimi Šalys susitaria bendru sutikimu nutraukti santuoką,... 21. 2.1. Šalys patvirtina, kad santuokoje buvo įgytas sekantis nekilnojamasis... 22. 2.2. Šalys susitaria, kad Sutarties 2.1 punkte nurodytas nekilnojamasis turtas... 23. 2.3. Pareiškėjas D. Ž. už jam atitenkantį... 24. 2.4. Šalys susitaria, kad visos daiktinės teisės pagal 2016-04-15 Lizingo... 25. 2.5. Pareiškėjas D. Ž. išmoka R.... 26. 2.6.Šalys patvirtina, kad 3.0000 ha ploto žemės sklypas, u/n ( - ), esantis... 27. 2.7. Šalys susitaria, kad banko sąskaitose ar ne banko įstaigose esančios... 28. 2.8.Šalys susitaria, kad baldai, buitinė technikių namų apyvokos reikmenys,... 29. 2.9.Šalys patvirtina, kad kompiuterinis rašomasis stalas, kompiuteris, vaikų... 30. 2.10.Šalys patvirtina, kad iš aukščiau nurodytų daiktų 32.
 1. Šalys susitaria, kad nepilnamečių vaikų 33. 3.3.... 34. Nepilnamečio sūnaus R. Ž.. gim. 2006-10-07, 35. Vaikams skirtas pinigines lėšas R. Ž. tvarko uzufrukto... 36. Šalys susitaria dėl bendravimo su nepilnamečiais vaikais tvarkos sekančiai:... 37. -... 38. pareiškėjas D. Ž. kas antrą sekmadienį paima sūnų... 40. 4,1. Šalys pareiškia, kad abu yra sveiki, darbingi, išlaikymo vienas iš... 42. 5.1. Šalys susitaria, kad po santuokos nutraukimo pareiškėjai pasilieka... 44. 6.1.... 45. Šalys patvirtina, kad turi bendrų ir asmeniniu kreditorių.... 46. 6.2.... 47. Nutraukus šalių santuoką prieš kreditorių AB “Swedbank” šalių 48. 6.3.... 49. Šalys patvirtina, kad prievolės pagal 2016-04-15 Lizingo (išperkamosios... 50. 6.6.... 51. Šalys susitaria, kad jeigu ateityje paaiškėtų, kad kurios nors šalies... 52. Šalys viena kitai dėl santuokos nutraukimo patirtų bylinėjimosi išlaidų... 53. Teismo išlaidas Šalys dengia lygiomis dalimis.... 54. Įsiteisėjus teismo sprendimui, Trakų rajono apylinkės teismo 2016-08-25... 55. Grąžinti R. Ž., a. k. ( - ), 80,32... 56. Grąžinti D. Ž., a. k. ( - ) 80,32... 57. Žyminį mokestį pavesti grąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.... 58. Ne vėliau kaip kitą darbo dieną po teismo sprendimo įsiteisėjimo,... 59. Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas...