Byla 2-334-758/2012
Dėl santuokos nutraukimo

1Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Gintautas Būga, dalyvaujant posėdžių sekretorei A. L., ieškovo A. P. (A. P.) atstovui advokatui N. S., Visagino savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovei G. Z.,

2parengiamajame teismo posėdyje nagrinėjant civilinę bylą pagal ieškovo A. P. ieškinį atsakovei A. P. dėl santuokos nutraukimo,

Nustatė

3Visagino miesto apylinkės teisme nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo A. P. ieškinį atsakovei A. P. dėl santuokos nutraukimo, kuriuo ieškovas prašo santuoką tarp ieškovo ir atsakovės, sudarytą 2004-11-20 Visagino savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, nutraukti konstatuojant, kad santuoka nutrūko dėl atsakovės kaltės. Po santuokos nutraukimo sutuoktiniams palikti pavardes: ieškovui – P., atsakovei – P.. Nustatyti sūnaus V. P., gim. ( - ), nuolatinę gyvenamąją vietą su A. P. pagal jos gyvenamąją vietą. Priteisti iš ieškovo atsakovės A. P. naudai sūnaus V. P., gim. ( - ), išlaikymui kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 400 litų iki jo pilnametystės, pavedant A. P. disponuoti išlaikymui skiriamomis lėšomis uzufrukto teise. Bendrojoje jungtinėje santuokinėje nuosavybėje esantį turtą padalinti priteisiant A. P. nuosavybėn automobilį VW Golf, valst.. Nr. ( - ) 1500 litų vertės,be kompensacijos ieškovui.

4Į teismo parengiamąjį posėdį neatvyko ieškovas A. P., atsakovė A. P.. Apie posėdžio laiką ir vietą ieškovas buvo informuotas, jam išaiškinta neatvykimo į teismo posėdį pasekmės, jo atstovas pateikė prašymą atidėti bylos nagrinėjimą 2013 metams, t.y. daugiau kaip penkiems mėnesiams, jis pareiškė, kad A. P. šiuo metu dirba užsienyje ir atvykti negali. Pažymėtina, kad dėlios priežasties jau vieną kartą (2012-07-19) bylos nagrinėjimas buvo atidėtas. Tokio pobūdžio bylų nagrinėjime šalių dalyvavimas yra būtinas. Teismas ieškovo argumento, kad jis dirba ir atvykti į teismo posėdį negali, nelaiko svarbia neatvykimo priežastimi.

5Kai į teismo posėdį neatvyksta ieškovas, kuriam tinkamai nepranešta apie teismo posėdžio laiką ir vietą ir jis neturi atstovo, teismas bylos nagrinėjimą atideda. Bylos nagrinėjimas atidedamas taip pat tuo atveju, kai ieškovas veda bylą per atstovą, tačiau į teismo posėdį neatvyksta ieškovas ir jo atstovas ir tinkamai apie posėdžio vietą ir laiką nepranešta ieškovo atstovui. Bylos nagrinėjimas gali būti atidėtas ieškovo ar jo atstovo prašymu, jeigu jis iki teismo posėdžio pradžios pateikia dokumentus, pateisinančius savo neatvykimą, ir teismas neatvykimo priežastis pripažįsta svarbiomis. Kitais atvejais teismas atsakovo prašymu ir šio kodekso nustatyta tvarka priima sprendimą už akių. Kai atsakovas neprašo priimti sprendimą už akių arba tokio sprendimo priėmimas yra negalimas teismas palieka ieškinį nenagrinėtą (Lietuvos Respublikos CPK 246 str. 1 d.)

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-292 str.str., 296 str. 1 d. 5 p.,

Nutarė

7Ieškovo A. P. ieškinį atsakovei A. P. dėl santuokos nutraukimo ieškinį palikti nenagrinėtą.

8Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Visagino miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai