Byla 2-990-231/2011
Dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų, tretieji asmenys: UAB „Prienų energija“, UAB „Trakų rajono komunalinių įmonių kombinatas“, UAB „Trakų vandenys“

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Česlava Malinovska,

2vadovaudamasi CPK 142 straipsnio 4 dalimi, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Trakų rajono savivaldybės administracijos pareikštą ieškinį atsakovui A. S. dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų, tretieji asmenys: UAB „Prienų energija“, UAB „Trakų rajono komunalinių įmonių kombinatas“, UAB „Trakų vandenys“ ir

Nustatė

3ieškovas pareiškė ieškinį, kuriuo prašo iškeldinti atsakovą A. S. ir kitus ten galimai gyvenančius, tačiau atsakovui nežinomus, asmenis iš Trakų rajono savivaldybės socialinio būsto, esančio ( - ), su visais jiems priklausančiais daiktais, nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos. Nurodo, kad butas, esantis ( - ), nuosavybės teise priklauso Trakų rajono savivaldybei, o atsakovas šį butą yra užėmęs neteisėtai, todėl jis turi būti iškeldintas iš minėtos gyvenamosios patalpos. Atsakovas į ieškovo raginimus išsikleti iš savivaldybei priklausančio socialinio būsto ir sumokėti už buto šildymą, vandenį ir kitus komunalinius patarnavimus nereaguoja, todėl ieškovas prašo iškeldinti atsakovą nesuteikiant jam kitos gyvenamosios patalpos.

4Ieškinys tekintinas.

5Atsakovui ir tretiesiems asmenims ieškovo procesiniai dokumentai įteikti įstatymo nustatyta tvarka.

6Atsakovas neįvykdė CPK 142 straipsnio reikalavimų ir nepateikė atsiliepimo į ieškinį be pateisinamų priežasčių, todėl ieškovui prašant priimamas sprendimas už akių.

7Tretieji asmenys atsiliepimų nepateikė.

8Priimdamas sprendimą už akių teismas atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą (CPK 285 str. 2 d.).

9Dėl iškeldinimo.

10Vertinant formaliai pateiktus įrodymus nustatyta, kad Trakų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklauso gyvenamosios patalpos, esančios ( - ), kurios yra perduotos ieškovui pagal perdavimo-priėmimo aktą (b. l. 6-9). Šios patalpos nėra išnuomotos atsakovui, tačiau yra įtrauktos į įsakymą Dėl Trakų rajono socialinio būsto sąrašo patvirtinimo (b.l. 18-26). Matyti, kad atsakovas nuomos ir kitų mokesčių nemoka, Trakų rajono savivaldybės tarnautojams durų neatidaro. Tai įrodo 2010-12-07 rašytinis nurodymas, surašytas dalyvaujant atsakovui ir jo pasirašytas (b.l. 10-12, 16). Esant šioms aplinkybėms laikytina, kad atsakovas savavališkai užėmė gyvenamąją patalpą, t.y. įsikėlė į ją be nuomos sutarties, todėl jis turi būti iškeldinamas ir kita gyvenamoji patalpa jam nesuteikiama (CPK 265 str. 1 d., CK 6.612 str.).

11Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, ieškinys yra pagrįstas ir tenkintinas visiškai.

12Ieškovas nuo bylinėjimosi išlaidų atleistas įstatymu (CPK 83 str. 1 d. 5 p.). Todėl visiškai patenkinus ieškinį, iš atsakovo valstybei priteistinas 137,00 Lt dydžio žyminis mokestis (CPK 79 str., 80 str. 1d. 2p., 96 str. 1 d.). Taip pat iš atsakovo valstybei priteistina 2,00 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu. (CPK 88 str. 1d. 3p., 96 str.).

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 93, 96 str., 262 str. 2 d., 270, 285-288 str., teismas

Nutarė

14ieškinį patenkinti visiškai.

15Iškeldinti atsakovą A. S., gim. 1951-08-20, iš gyvenamųjų patalpų, esančių ( - ), su visu jam priklausančiu turtu, nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos.

16Priteisti iš A. S., gim. 1951-08-20, 139 Lt bylinėjimosi išlaidų.

17Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Trakų rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

18Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai