Byla 2-11830-642/2015
Dėl neturtinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Danutė Žvinklytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės V. F. ieškinio atsakovei VšĮ „Klaipėdos apskrities ligoninė“, trečiajam asmeniui nepareiškiančiam savarankiškų reikalavimų A. G., dėl neturtinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama priteisti iš atsakovės 29000,00 Eur neturtinės žalos atlyginimo.

3Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 27 straipsnio 8 dalyje, nustatyta, kad apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas dėl turtinės ir neturtinės žalos, padarytos pažeidžiant nustatytas pacientų teises, atlyginimo.

4Ieškovė reiškia ieškinį dėl neturtinės žalos priteisimo dėl atsakovės buvusios pacientės, t.y. ieškovės teisių pažeidimo. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, ieškinį atsisakytina priimti, kaip neteismingą Klaipėdos miesto apylinkės teismui. Ieškovei išaiškintina, kad ieškinys yra teismingas Klaipėdos apygardos teismui (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktas).

5Teismo atsisakymas priimti ieškinį nekliudo vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu išnyko arba yra pašalintos aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 3 dalis).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87, 137, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovės V. F. ieškinį atsakovei VšĮ „Klaipėdos apskrities ligoninė“, trečiajam asmeniui nepareiškiančiam savarankiškų reikalavimų A. G., dėl neturtinės žalos atlyginimo.

8Nutartis gali būti skundžiama per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai