Byla 2-534-124/2011

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Laisvė Aleknavičienė,

2sekretoriaujant Renatai Kovierei,

3dalyvaujant ieškovo atstovei Sandrai Gedminienei,

4atsakovo atstovui adv. Mariui Ramanauskui ,atsakovui A. M.,

5trečiajam asmeniui A. N.,

6žodinio proceso tvarka nagrinėjo civilinę bylą ieškovo BUAB“Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovui A. M., trečiajam asmeniui A. N. , A. D. dėl sandorio pripažinimo negaliojančiais ir

Nustatė

7atsakovo atstovas pareiškė prašymą sujungti šią bylą su kitomis dviejomis tame pačiame teisme nagrinėjamomis bylomis pagal to paties ieškovo ieškinius dėl analogiškų sandorių panaikinimo atsakovams A. M., P. M..Su šiuo prašymu nesutinka ieškovo atstovė, tretysis asmuo.

8Teismas nustatė,kad Šiaulių apygardos teisme yra nagrinėjama civilinė byla Nr. 2-534-124/2011 pagal ieškovo BUAB „Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovui A. M., trečiajam asmeniui A. N. , A. D. dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu . Taip pat nagrinėjamos civilinės bylos Nr.2-535-124/2011 pagal BUAB „Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovui P. M., trečiajam asmeniui A. N. , A. D. dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu .Šiose bylose ieškinį pareiškė vienas ir tas pats ieškovas BUAB“Žaliavų prekyba“ skirtingiems atsakovams dėl prekių- grūdų perdavimo saugoti aktų panaikinimo, pirkimo-pardavimo sandorių pripažinimo negaliojančiais. Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, kad atsakovams pareikšti reikalavimai dėl analogiškų sandorių panaikinimo, dalis įrodymų , kuriais įrodinėjamos bylų faktinės aplinkybės visose nagrinėjamose bylose yra tie patys, dalyvauja tie patys tretieji asmenys,atsakovus atstovauja tas pats advokatas.Bylose yra kviečiami apklausai tie patys liudytojai.Pripažintina , kad sujungus šias bylas ir nagrinėjant kartu , geriau bus įgyvendintas proceso koncentruotumo ir ekonomiškumo principas.

9LR CPK 136 straipsnio 4 dalis numato, kad teismas, nustatęs, jog jo žinioje yra kelios vienarūšės bylos, kuriose dalyvauja tos pačios šalys arba kelios bylos pagal vieno ieškovo ieškinius skirtingiems atsakovams, arba pagal skirtingų ieškovų ieškinius tam pačiam atsakovui, gali sujungti bylas į vieną bylą, kad jos būtų kartu išnagrinėtos, jeigu taip sujungus bus greičiau ir teisingai išnagrinėti ginčai.

10Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 str. 4 d., 290 str., 291 str.,

Nutarė

11Civilinę bylą Nr. 2-536-124-124/2011 sujungti su civilinėmis bylomis Nr. 2-534-124/2011 pagal ieškovo BUAB“Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovui A. M.,trečiajam asmeniui A. N. , A. D. dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu ir su civiline byla Nr. 2-535-124/2011 pagal BUAB“Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovui P. M., trečiajam asmeniui A. N. , A. D.

12Palikti civilinės bylos numerį Nr. 2-536-124/2011.

13Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai