Byla 2-42-913/2015
Dėl ieškinio atsisakymo, ir atsakovo D. K. pareiškimą dėl atsisakymo nuo priešieškinio reikalavimo

1Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja Jolanta Gasparavičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo, ir atsakovo D. K. pareiškimą dėl atsisakymo nuo priešieškinio reikalavimo, ir

Nustatė

2Teisme gautas ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriuo ieškovas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos atsisako nuo ieškinio atsakovui D. K. dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimo, bei gautas atsakovo D. K. pareiškimas dėl atsisakymo nuo priešieškinio reikalavimo ieškovui Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos dėl įpareigojimo. Abi šalys savo pareiškimuose teismui nurodė, jog ieškinio ir priešieškinio atsisakymo pasekmės, įtvirtintos CPK 294 straipsnyje jiems yra žinomos ir suprantamos.

3Atsisakymai nuo ieškinio ir priešieškinio reikalavimų priimtini, byla nutrauktina.

4Bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako nuo ieškinio. Ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos atsisakymas nuo ieškinio atsakovui D. K. dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimo, ir atsakovo D. K. atsisakymas nuo priešieškinio reikalavimo ieškovui Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos priimtini, nes jie neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.), todėl byla nutrauktina, atsakovui D. K. grąžintini 75 procentai žyminio mokesčio, sumokėto už paduotą priešieškinį (CPK 87 str. 2 d., 140 str. 1 d., 293 str. 4 p.).

5Atšaukti šioje civilinėje byloje 2015 m. kovo 10 d., 9 val. paskirtą teismo posėdį.

6Remdamasis tuo, kas išdėstyta ir vadovaudamasis CPK 140 str. 1 d., 293 str. 4 p., 294 str., teismas

Nutarė

7Priimti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ir atsakovo D. K. atsisakymus nuo ieškinio ir priešieškinio reikalavimų, ir bylą nutraukti.

8Grąžinti atsakovui D. K. 31,28 EUR (trisdešimt vieną eurą ir 28 eurocentus) žyminio mokesčio, sumokėto 2014-12-01 per AB Lietuvos paštas.

9Atšaukti šioje civilinėje byloje 2015 m. kovo 10 d., 9 val. paskirtą teismo posėdį.

10Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Anykščių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai