Byla eB2-1285-460/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal pareiškėjos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus pareiškimą atsakovei D. P. prekybos įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2pareiškėja 2016-06-07 su pareiškimu kreipėsi į teismą, prašo atsakovei D. P. prekybos įmonei iškelti bankroto bylą. Nurodo, kad atsakovė nevykdo Valstybinio socialinio draudimo įstatymu ir Biudžeto taisyklėmis nustatytų privalomųjų mokėjimų, jos skola 2016-05-24 sudarė 7 974,12 EUR. Teigia, kad atsakovė yra nemoki.

3Pareiškimas iškelti bankroto bylą tenkintinas.

4Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1–2 punktai numato, kad bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas; 2) įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų. Teismas įmonei gali iškelti bankroto bylą dėl jos nemokumo tuo atveju, jei yra tam tikros teisinės prielaidos, sudarančios pakankamą pagrindą manyti, jog įmonė yra nemoki, tai yra, kai pradelsti įmonės finansiniai įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

5Svarstant klausimą dėl bankroto bylos iškėlimo, svarbu nuodugniai ištirti, ar bendrovė yra realiai nemoki ir nebegalės vykdyti veiklos, ar ji tik turi laikinų finansinių sunkumų, kurie gali būti išspręsti išsaugant bendrovę.

6Vadovaujantis Vį Registrų centro duomenimis, atsakovė savo vardu registruoto turto neturi. Atsakovė nėra pateikusi metinės finansinė atskaitomybės dokumentų. Atkreiptinas dėmesys, kad atsakovė nevykdo Valstybinio socialinio draudimo įstatymu ir Biudžeto taisyklėmis nustatytų privalomųjų mokėjimų, jos skola 2016-05-24 sudarė 7 974,12 EUR. Atsakovė nėra sumokėjusi VSD įmokų, suskaičiuotų už apdraustuosius už laikotarpį nuo 1995 m. Bendrovėje apdraustųjų nėra. Akivaizdu, jog įmonė veiklos nevykdo, susidūrė su finansiniais sunkumais ir matyti, kad jie nėra laikino pobūdžio.

7Esant anksčiau išdėstytų įrodymų bei aplinkybių visetui, teismas konstatuoja, kad atsakovė D. P. prekybos įmonė yra nemoki, veiklos nevykdo, todėl D. P. prekybos įmonei iškeltina bankroto byla (Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalis, 4 straipsnio 2 punktas, 5 straipsnio 1 dalies 1 punktas, 9 straipsnio 7 dalies 1 ir 2 punktai, 10 straipsnis).

8Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 1 punkte nustatyta, kad priėmęs nutartį iškelti bankroto bylą, teismas privalo paskirti įmonės administratorių.

9Bankroto administratore skirtina UAB „VERSLUVA“ (Įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 2 dalis).

10Teismas pažymi, kad įmonės bankroto administratorius yra įmonės valdytojas, turintis įstatymo, įmonės kreditorių susirinkimo suteiktus įgalinimus įmonės bankroto procese, nuo kurio veiksmų didžiąja dalimi priklauso tinkama visų kreditorių bei pačios įmonės teisėtų interesų apsauga, bankroto procedūrų vykdymo skaidrumas bei sklandumas, todėl Įmonių bankroto įstatyme yra numatyta galimybė spręsti klausimą dėl administratoriaus atstatydinimo ar jo pakeitimo (Įmonių bankroto įstatymo 11 straipsnio 10 dalis, 23 straipsnio 13 punktas).

11Atsižvelgiant į Įmonių bankroto įstatymo reglamentavimą, atsakovei taikytinos laikinosios apsaugos priemonės – areštuotinas atsakovei priklausantis nekilnojamasis ir kilnojamasis turtas, piniginės lėšos ar turtinės teisės, priklausančios atsakovei ir esančios pas atsakovę arba trečiuosius asmenis, uždraudžiant areštuotą turtą perleisti kitiems asmenims, įkeisti, kitaip apsunkinti ar iš esmės sumažinti jo vertę, taip pat sustabdyti šio turto realizavimą bei išieškojimą iš atsakovės turto vykdymo procese (Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 2 punktas).

12Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 punktu, 9 straipsnio 5 dalies 1 punktu, 10 straipsnio 4 dalies 1, 5, 6 punktais ir Civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais,

Nutarė

131. Iškelti bankroto bylą atsakovei D. P. prekybos įmonei, įmonės kodas 140657535, buveinės adresas Debreceno g. 53-57, Klaipėda, dėl nemokumo.

142. Paskirti bankrutuojančios D. P. prekybos įmonės bankroto administratore uždarąją akcinę bendrovę „VERSLUVA“, įmonės kodas 125730677, buveinės adresas Šiltnamių g. 8-30, Pagiriai, Vilniaus r sav., sąrašo Nr. B-JA003.

153. Areštuoti atsakovei D. P. prekybos įmonei, įmonės kodas 140657535, buveinės adresas Debreceno g. 53-57, Klaipėda, priklausantį nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ar turtines teises, priklausančias atsakovei ir esančias pas atsakovę arba trečiuosius asmenis, uždraudžiant areštuotą turtą perleisti kitiems asmenims, įkeisti, kitaip apsunkinti ar iš esmės sumažinti jo vertę, taip pat sustabdyti šio turto realizavimą bei išieškojimą iš atsakovės D. P. prekybos įmonės turto vykdymo procese.

16Laikinosios apsaugos priemonės taikomos visų atsakovės D. P. prekybos įmonės kreditorių reikalavimų įvykdymo užtikrinimui ir galioja iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

17Jeigu į antstolį nesikreipiama ir nepatikslinami areštuoto turto duomenys, laikinosios apsaugos priemonės galioja 14 dienų nuo nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo priėmimo dienos.

184. Neįsiteisėjusios nutarties kopiją išsiųsti Juridinių asmenų registrui.

195. Kitus veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte ir 7 dalies 8 punkte pavesti atlikti paskirtajai administratorei, kartu sudarant galimybę administratorei teisme gauti bankroto bylos duomenis pagal Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 7 dalies 9 punktą.

206. Nustatyti, kad įmonės kreditoriai turi teisę per 40 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos pareikšti savo reikalavimus šiai įmonei, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratorei pavesti sušaukti per 15 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

217. Nutarties kopijas išsiųsti šalims, paskirtajai administratorei susipažinti.

22Nutartis per 10 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra... 2. pareiškėja 2016-06-07 su pareiškimu kreipėsi į teismą, prašo atsakovei... 3. Pareiškimas iškelti bankroto bylą tenkintinas.... 4. Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1–2 punktai numato, kad... 5. Svarstant klausimą dėl bankroto bylos iškėlimo, svarbu nuodugniai ištirti,... 6. Vadovaujantis Vį Registrų centro duomenimis, atsakovė savo vardu registruoto... 7. Esant anksčiau išdėstytų įrodymų bei aplinkybių visetui, teismas... 8. Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 1 punkte... 9. Bankroto administratore skirtina UAB „VERSLUVA“ (Įmonių bankroto... 10. Teismas pažymi, kad įmonės bankroto administratorius yra įmonės... 11. Atsižvelgiant į Įmonių bankroto įstatymo reglamentavimą, atsakovei... 12. Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 punktu, 9... 13. 1. Iškelti bankroto bylą atsakovei D. P. prekybos įmonei, įmonės kodas... 14. 2. Paskirti bankrutuojančios D. P. prekybos įmonės bankroto administratore... 15. 3. Areštuoti atsakovei D. P. prekybos įmonei, įmonės kodas 140657535,... 16. Laikinosios apsaugos priemonės taikomos visų atsakovės D. P. prekybos... 17. Jeigu į antstolį nesikreipiama ir nepatikslinami areštuoto turto duomenys,... 18. 4. Neįsiteisėjusios nutarties kopiją išsiųsti Juridinių asmenų... 19. 5. Kitus veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies... 20. 6. Nustatyti, kad įmonės kreditoriai turi teisę per 40 dienų nuo teismo... 21. 7. Nutarties kopijas išsiųsti šalims, paskirtajai administratorei... 22. Nutartis per 10 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju...